Wiadomości z Tych

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów

  • Dodano: 2024-06-24 12:00

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Tychy Maciej Gramatyka - prezydent Tychów przedstawił "Raport o stanie miasta za 2023 rok". Podczas obrad radni udzielili prezydentowi wotum zaufania i absolutorium za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów

W trakcie sesji radni rozpatrzyli Raport o Stanie Gminy 2023. Podjęli też uchwały w sprawie: udzielenia prezydentowi Tychów wotum zaufania z tytułu rozpatrzenia Raportu o stanie miasta za 2023 r., zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Tychy za rok 2023 oraz absolutorium za rok 2023 dla Prezydenta Miasta Tychy. 

- To absolutorium za zeszły rok, kiedy funkcji prezydenta nie pełniłem, choć byłem częścią jego zespołu, więc chciałem pogratulować senatorowi, byłemu prezydentowi Tychów Andrzejowi Dziubie, bo w olbrzymiej części to absolutorium dla niego, a także dla byłej Skarbniczki - Urszuli Dryki, która nad zeszłorocznym budżetem pracowała wraz z całym zespołem - mówi Maciej Gramatyka, prezydent Tychów- Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom urzędu miasta, instytucji, jednostek i spółek. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe do zrealizowania. Dziękuję także Państwu radnym i liczę na współpracę w nadchodzących latach.

W sesji Rady Miasta Tychy uczestniczyli także senator Andrzej Dziuba - były prezydent Tychów, Urszula Dryka - była Skarbniczka oraz Igor Śmietański - były zastępca prezydenta Tychów ds. gospodarki przestrzennej.

Raport o stanie miasta 2023

Raport o stanie miasta podsumowuje działalność Rady Miasta, Prezydenta, miejskich instytucji oraz spółek w 2023 roku. Są w nim zawarte informacje o najważniejszych podejmowanych działaniach, realizowanych inwestycjach czy wydarzeniach z ubiegłego roku. 

Treść „Raportu o stanie miasta Tychy” została opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również