Wiadomości z Tych

Wodny Park Tychy znów uczy pływać wszystkich drugoklasistów z Tychów

  • Dodano: 2021-09-22 06:30, aktualizacja: 2021-09-21 21:35

Dzięki współpracy z Miastem Tychy rusza kolejna edycja zajęć nauki i doskonalenia pływania w Wodnym Parku Tychy. Przez cały semestr będzie z nich korzystać 1136 dzieci z klas drugich ze wszystkich tyskich szkół podstawowych.

Od 20 września strefa sportowa Wodnego Parku Tychy znów wypełniła się uczniami drugich klas szkół podstawowych z Tychów.

– Pierwsze zajęcia to, jak zawsze, zapoznanie się z naszymi basenami i krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzającego Wodnym Parkiem Tychy.

W zajęciach brać będą udział wszyscy uczniowie drugich klas publicznych szkół podstawowych

Zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego będą odbywać się w dwóch basenach strefy sportowej Wodnego Parku Tychy, a prowadzić będą je doświadczeni instruktorzy pływania.

- Bezpieczeństwo w wodzie to główny cel naszego programu. Tragiczne statystyki utonięć w okresie letnim przerażają, dlatego po raz kolejny stawiamy na edukację i doskonalenie umiejętności pływackich najmłodszych tyszan – podkreśla Zbigniew Gieleciak.

Zajęcia nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu Miasta Tychy i są bezpłatne dla uczniów. Lekcje pływania dla tyskich uczniów, których pomysłodawcą był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również