Wiadomości z Tych

Urząd ograniczy emisję spalin

  • Dodano: 2021-12-30 09:00

W ramach współpracy Dealera BMW Sikora oraz Urzędu Miasta w Tychach, tyskiemu magistratowi użyczone zostały dwa elektryczne samochody.

Posłużą one w pracy tyskim urzędnikom oraz pracownikom Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Grupa BMW Sikora przekazała do użytkowania tyskiemu urzędowi dwa samochody BMW i3. Model ten ma w pełni elektryczny napęd, a co za tym idzie, nie emituje spalin. Wykonany jest z materiałów odnawialnych lub z odzyskanych surowców, takich jak aluminium, włókno węglowe, poliester z butelek PET czy drewno eukaliptusowe. Samochód w 95% można poddać recyclingowi. Wyprodukowany został w fabryce w Lipsku, która również jest w pełni ekologiczna i korzysta wyłącznie z energii odnawialnej.

Aby umożliwić korzystanie z aut, obok urzędu zainstalowane zostały dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Czas do pełnego naładowania baterii to około cztery godziny. Zasięg deklarowany przez producenta to około 270 kilometrów, uzależniony jednak od warunków atmosferycznych oraz stylu jazdy.

Umowa na użytkowanie samochodów podpisana została 27 grudnia br. przez Ireneusza Sikorę, właściciela grupy dealerskiej Sikora oraz Andrzeja Dziubę – Prezydenta Tychów. To kolejny krok, dzięki któremu pracownicy Urzędu Miasta oraz jednostek organizacyjnych ograniczą emisję spalin. Latem korzystają z rowerów oraz rowerów elektrycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również