Wiadomości z Tych

Tyski Społecznik Roku 2022. Poznaj nagrodzonych!

  • Dodano: 2022-12-05 07:15, aktualizacja: 2022-12-04 22:31

1 grudnia podczas gali zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej w Pasażu Kultury Andromeda wręczono nagrody Tyski Społecznik Roku 2022. Tytuł Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii osoba przyznano Pani Dorocie Moryc - prezes Polski Związek Niewidomych w Tychach.

Wyróżnienia w kategorii „instytucja” otrzymała Fundacja Społeczno-Rozwojowa NEW TIME oraz Klub Kibiców Niepełnosprawnych. 

W tym roku odbyła się czwarta już edycja konkursu Tyski Społecznik Roku. Organizatorem konkursu oraz uroczystej Gali jest Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej i Miasto Tychy.

- W tym roku do współpracy zaproszona została także Fundacja Internationaler Bund, a formułę konkursu rozszerzono o kolejną kategorię: Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu – mówi Zofia Kastelik-Krzyżowska z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Z roku na rok przybywa zgłoszeń do konkursu

- W 2022 r. zgłoszonych do tytułu Społecznika Roku zostało w kategorii „Osoba” było  35 kandydatek/kandydatów, a w kategorii Instytucja: 20 kandydatur, z kolei w kategorii Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu wpłynęło 7 kandydatek/kandydatów – podkreślają organizatorzy.

Kapituła konkursu, w której zasiadają przedstawiciele władz Miasta Tychy, przedstawiciele organizatora, sfery biznesu oraz laureaci z poprzedniego roku zdecydowała o przyznaniu tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii „Osoba” Pani Dorocie Moryc.  Tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2022 w kategorii instytucja w tym roku nie przyznano. Przyznane zostały za to dwa wyróżnienia w tej kategorii dla Fundacji Społeczno-Rozwojowa NEW TIME oraz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Nie przyznano także tytułu Wolontariusza Tyskiego Centrum Wolontariatu. 7 osób: Szymon Kania, Agnieszka Śliwa, Alina Lukianchykova, Inga Lewińska, Vlad Babii, Oleksandr Babii, Maria Shron otrzymało wyróżnienia w tej kategorii.

– Dziękuję wszystkim obecnym za wspólną budowę naszego lokalnego społeczeństwa. To dzięki Wam i waszej bezinteresownej pomocy wiele osób może otrzymać wsparcie. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i nominowanym – ta ilość nominacji pokazuje jak wiele osób w naszym mieście jest aktywnych i chętnych do działania. To bardzo budujące  - mówił Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również