Wiadomości z Tych

„Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto” warsztaty architektoniczne w Tychach

  • Dodano: 2024-05-20 15:15

Muzeum Miejskie w Tychach organizuje architektoniczne warsztaty rodzinne „Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto” towarzyszące wystawie „Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości“. Warsztaty odbędą się w czwartek 23 maja o godzinie 17.30. Obowiązują zapisy.

Wybierz się we wspólną „podróż w kosmos”! Zaproszenie kierowane jest do wszystkich miłośników architektury i historii Tychów.

Co Was czeka podczas architektonicznych warsztatów rodzinnych?

Dlaczego Tychy z założenia miały stać się miastem–satelitą? Przedstawiona zostanie krótką historia rozbudowy tyskiego alfabetu i, zwiedzając wystawę, odkryjesz niezrealizowane tyskie osiedle-eksperyment. Zastanowisz się też, o jakich potrzebach osób mieszkających powinni pamiętać architekci i urbaniści, projektując zespoły mieszkaniowe – żeby żyło się tam komfortowo i szczęśliwie. Wspólnie zaprojektujecie też nasze idealne osiedle – „gwiazdę Tychów”.

Do kogo skierowane są warsztaty?

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zaprasza się też rodziców i opiekunów, ponieważ wiemy jak ważne są rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zaprasza się w towarzystwie opiekuna.
Grupy zorganizowane – można zamówić warsztaty w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie do 31 sierpnia 2024 roku (udział płatny: 150 zł od grupy, maksymalna liczba uczestniczek i uczestników to 30 osób).

  • data: 23 maja 2024 ( czwartek ), godz. 17.30–19.15

  • miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1

  • prowadzi: Natalia Sitko

  • zapisy: 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również