Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Tyscy policjanci rozwiązali zagadkę zabójstwa sprzed 17 lat!

  • Dodano: 2020-06-08 10:45

Zaangażowanie i determinacja tyskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o zabójstwo sprzed 17 lat.

Decyzją sądu 47-latek został już tymczasowo aresztowany. Za popełnioną zbrodnię grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia.


Do zabójstwa doszło 20 września 2003 r. w Tychach na ul. Darwina

Nieznany wówczas sprawca dopuścił się tam zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 67-letniego tyszanina, a następnie, w celu zatarcia śladów, podpalił mieszkanie.

ZOBACZ NAGRANIE

Wykonane czynności, w tym wykorzystanie najnowszych technik śledczych, pozwoliło na zebranie nowych dowodów, na podstawie których, decyzją prokuratora prowadzącego śledztwo, tyscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły Prokuraturze Rejonowej w Tychach na przedstawienie mieszkańcowi Tychów zarzutu zabójstwa. Sąd przychylił się również do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował tyszanina na trzy miesiące. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego więzienia.

Ta sprawa to kolejny przykład, że żaden przestępca nie może spać spokojnie i musi się liczyć z tym, że za swoje przewinienia może zostać ukarany nawet po wielu latach.

Tyscy policjanci rozwiązali zagadkę zabójstwa sprzed 17 lat!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.