Wiadomości z Tych

Tychy: Z tyskiego in vitro skorzysta więcej par!

  • Dodano: 2023-05-26 11:00

Wczoraj podczas sesji Rady Miasta Tychy radni uchwałą przyjęli zmiany w miejskim programie in vitro. Dzięki temu więcej par z Tychów będzie mogło skorzystać z miejskiego programu.

Uchwała w sprawie programu polityki zdrowotnej pod nazwą „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców miasta Tychy na lata 2022-2025” została przyjęta przez Radę Miasta Tychy 24 listopada 2022 roku. 7 kwietnia br. w Urzędzie Miasta Tychy podpisano umowę na realizację miejskiego programu. Realizatorem programu została Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice.

Ile par chce wziąć udział?

W tym roku programem objęto - zgodnie z podpisaną umową - 25 par. Na liście rezerwowej znalazło się 8. Podpisana przez miasto umowa na realizację programu in vitro 2023 roku opiewa na kwotę 152 820 zł. Ponieważ na to zadanie zarezerwowano w tegorocznym budżecie kwotę 250 000 zł, pozostała wolna, niezaangażowana kwota to 97 180 zł. 

Przyjęte przez tyskich radnych zmiany do miejskiego programu in vitro, umożliwiają objęcie nim większej liczby par jeszcze w tym roku. Informacje o naborze zostaną ogłoszone po wyłonieniu realizatora programu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również