Wiadomości z Tych

Tychy przygotowują się do świąt. Co pojawi się na Święta Bożego Narodzenia?

  • Dodano: 2020-11-26 09:00

W Tychach już wkrótce będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. W mieście rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Wszystko będzie gotowe do końca listopada, by na początku grudnia place, skwery i ulice oświetliły świąteczne iluminacje.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Kwota, jaką miasto przeznaczyło na oświetlenie świąteczne jest taka sama, jak w roku ubiegłym – ok. 460 tys. złotych. Początkowo planowano, by środki przeznaczone na oświetlenie były większe, a dekoracje świąteczne ozdobiły więcej ulic i placów, ale z uwagi na pandemię i konieczne oszczędności kwota pozostała na tym samym poziomie. Większość dekoracji, które pojawią się w tym roku, można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych świąt, ale nie wszystkie.

W tym roku na Placu Baczyńskiego nie będzie dekoracji w kształcie ramki na zdjęcia oraz karuzeli, a na rynku zabraknie fortepianu, który ozdabiał to miejsce w ubiegłym roku. Pojawi się za to nowy wzór choinki na placu Baczyńskiego oraz dekoracja – karoca z reniferem. Nowy wzór dekoracji pojawi się również wzdłuż alei Bielskiej – mówi Anna Warzecha z Urzędu Miasta w Tychach.

Rynek, tak jak w ubiegłym roku zostanie udekorowany 10-metrową choinką oraz kurtynami świetlnymi na drzewach. Na latarniach pojawią się ozdoby w kształcie śnieżynek.

Jak co roku, oświetlona zostanie także fontanna na Placu Baczyńskiego. Na tym popularnym placu stanie także 10-metrowa choinka oraz karoca z reniferem. Dekoracje pojawią się także na latarniach wokół placu.

Na placu św. Anny oraz Placu Korfantego pojawią się choinki oraz ozdoby – śnieżynki na latarniach.

Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na Al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Oprócz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Al. Niepodległości, Bocheńskiego, Bielska, Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Katowicka.

To jest dla wszystkich trudny rok, niech to świąteczne oświetlenie, które wieczorami zmienia nasze miasto i nadaje mu niepowtarzalny wygląd, pozwoli poczuć wyjątkową atmosferę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niech wywołuje uśmiech na twarzach i daje nadzieję, że kolejny rok będzie lepszy -mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Oświetlone będą nie tylko place czy ulice, ale i ronda w Tychach. Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyda 145 tysięcy złotych na świąteczną aranżację 11 tyskich rond i jednego ze skrzyżowań w mieście.

Na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa. Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami. Na rondzie Olimpijskim, Żwakowskim, „Skałka”, „Sybiraków”, rondzie „Polonia” oraz „Cassino” dekoracjami z ledowych sznurów zostaną przystrojone drzewa.

Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej), stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów. Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim oraz na rondzie przy dworcu PKP. Na rondzie Myśliwska- Legionów zostaną ozdobione lampy, a na rondzie „Harcerskim” rosnąca tam choinka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły tyskie place, ronda i ulice do 22 stycznia 2021 roku. Wówczas rozpocznie się demontaż świątecznych dekoracji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również