Wiadomości z Tych

Trwa nabór do konkursu Tychy Press Photo 2023. Zgłoś swoją pracę!

  • Dodano: 2023-05-19 07:45, aktualizacja: 2023-05-19 07:55

Do 24 maja można zgłaszać swoje prace fotograficzne do konkursu Tychy Press Photo 2023. W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów.

Pula tegorocznych nagród to 3000 zł

Prace można nadsyłać lub składać w Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach, pl. Baczyńskiego 2 w godzinach pracy galerii (10.00 – 18.00). Poza tymi godzinami prace można zostawić na portierni pasażu kultury Andromeda (pl. Baczyńskiego 2).

Prace powinny być wykonane w 2022 r. i dotyczyć szeroko pojętej fotografii dokumentalnej. Zgłoszenia oceni profesjonalne jury złożone z uznanych fotoreporterów, fotoedytorów i kuratorów. Szczegóły w regulaminie konkursu. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej (Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2) odbędzie się 23 czerwca br.

Organizator: Miejska Galeria Sztuki „Obok” w Tychach. Współorganizatorem jest Dominik Gajda.

Inspiracją dla tyskiej imprezy był znany konkurs World Press Photo. W poprzednich edycjach Tychy  Press Photo gośćmi byli m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz  m.in. Mariusz Forecki, Marek Lapis czy Maciej Moskwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również