Wiadomości z Tych

Trwa nabór do konkursu Tychy Press Photo 2023. Zgłoś swoją pracę!

  • Dodano: 2023-05-19 07:45, aktualizacja: 2023-05-19 07:55

Do 24 maja można zgłaszać swoje prace fotograficzne do konkursu Tychy Press Photo 2023. W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów.

Pula tegorocznych nagród to 3000 zł

Prace można nadsyłać lub składać w Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach, pl. Baczyńskiego 2 w godzinach pracy galerii (10.00 – 18.00). Poza tymi godzinami prace można zostawić na portierni pasażu kultury Andromeda (pl. Baczyńskiego 2).

Prace powinny być wykonane w 2022 r. i dotyczyć szeroko pojętej fotografii dokumentalnej. Zgłoszenia oceni profesjonalne jury złożone z uznanych fotoreporterów, fotoedytorów i kuratorów. Szczegóły w regulaminie konkursu. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej (Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2) odbędzie się 23 czerwca br.

Organizator: Miejska Galeria Sztuki „Obok” w Tychach. Współorganizatorem jest Dominik Gajda.

Inspiracją dla tyskiej imprezy był znany konkurs World Press Photo. W poprzednich edycjach Tychy  Press Photo gośćmi byli m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz  m.in. Mariusz Forecki, Marek Lapis czy Maciej Moskwa.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również