Wiadomości z Tych

Od 22 maja Koleje Śląskie rozpoczynają wymianę terminali mobilnych

  • Dodano: 2023-05-18 13:30, aktualizacja: 2023-05-19 11:57

Koleje Śląskie informują, że już wkrótce w  ich pociągach rozpocznie się  wymiana terminali mobilnych, w które wyposażone są drużyny konduktorskie. Pierwsze terminale wymienione zostaną już 22 maja 2023 roku.

Wymiana terminali mobilnych

Nowe terminale mobilne dla drużyn konduktorskich będą posiadały zintegrowaną aplikację sprzedażową z aplikacją płatniczą (wszystko na jednym urządzeniu). Proces wymiany terminali  prowadzony jest przede wszystkim po to, by wyeliminować jakiekolwiek pomyłki związane z płatnościami kartowymi. Dodatkowo usprawni i ułatwi to pracę pracownikom drużyn konduktorskich, co bezpośrednio przełoży się na skrócenie czasu obsługi pasażerów. 
Warto przypomnieć, że obecnie drużyny konduktorskie wyposażone są w terminale mobilne do sprzedaży i kontroli biletów oraz w terminal płatniczy, które nie są zintegrowane z terminalem sprzedażowym. 

Co istotne - aplikacja płatnicza przyjmuje płatności wyłącznie kartami bezstykowymi (zbliżeniowymi) oraz płatności zbliżeniowe BLIK-iem. Nie będzie więc możliwości wkładania karty do terminala.  

Wprowadzanie tego typu nowych rozwiązań czasami wiąże się z pewnymi utrudnieniami i choć śląski przewoźnik regionalny liczy na to, że w tym przypadku uda się ich uniknąć - to gdyby się takowe pojawiły apeluje o wyrozumiałość pasażerów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również