Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Tomasz Jodłowski - slide show

  • Dodano: 2017-12-22 10:30

Slide show (pokaz zdjęć) Tomasza Jodłowskiego, honorowego członka Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Tomasz Jodłowski fotografował między innymi dla Dziennika Zachodniego, Trybuny Śląskiej, Rzeczpospolitej, agencji Edytor.net, Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik Echo. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików i kolektywu śląskich fotografów AKME. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.

Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej (2006 i za reportaż z ekstremalnego biegu Runmageddon w 2017). Jest laureatem konkursów Grand Press Photo (2012, 2017) i BZ WBK Press Foto (2006, 2011, 2012 i 2017). Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie „Życie jest piękne”. Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo.

Tomasz Jodłowski jest współautorem książek: "Drugie życie kopalń" (2013), "Babska szychta" (2014) i "Ratownicy - pasja zwycięstwa" (2015). W 2017 roku jego zdjęcia prezentowane były na wystawach między innymi w Muzeum Miejskim i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Bibliotece Śląskiej, Galerii ZPAF w Katowicach i Muzeum Historii Katowic. Strona autora: www.tomaszjodlowski.com

W grudniu 2017 roku został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pierwszym w historii działającego od czterech lat stowarzyszenia.

Patronat medialny: tygodnik Echo, dwutygodnik Nowe Info, portale eTychy.org - Tychy i tychy.info.

Start: 26 stycznia 2017, godz. 19:00

Miejsce: Pasaż Kultury Andromeda

Wstęp jest wolny.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na www.ttf.tychy.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.