Wiadomości z Tych

Szkolenia w tyskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej

  • Dodano: 2023-04-24 07:00, aktualizacja: 2023-04-23 21:42

Praca kierowcy to bardzo wymagający i odpowiedzialny zawód. Konieczna jest nie tylko doskonała znajomość obowiązujących przepisów, ale także opanowanie oraz umiejętność radzenia sobie w stresujących sytuacjach. W tym celu policjanci naszej jednostki cyklicznie biorą udział w szkoleniach zorganizowanych dla kierowców tyskiej komunikacji miejskiej.

Zawód kierowcy autobusu nie należy do najłatwiejszych. Jednym z głównych powodów jest fakt, że kierując środkiem komunikacji miejskiej, jest się odpowiedzialnym nie tylko za bezpieczeństwo na drodze, ale także za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, którym zależy na odpowiednim komforcie i bezpieczeństwie pasażerów, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach organizuje szkolenia dla swoich pracowników, aby podnosić ich kwalifikacje oraz przygotować na sytuacje, z którymi mogą spotkać się podczas swojej pracy. W szkoleniach tych uczestniczą również funkcjonariusze tyskiej komendy, którzy w ubiegłym roku przeszkolili 238 kierowców, prowadzących autobusy komunikacji miejskiej. Na spotkaniach policjanci poruszali kwestie obowiązujących przepisów, ale także instruowali jak postąpić w sytuacjach, które nie zdarzają się codziennie. Co zrobić, gdy w autobusie pojawi się „podejrzany” pakunek? Jak reagować na pasażera, który zachowuje się agresywnie? Jak postępować z osobą, która jest nietrzeźwa lub znajduje się pod wpływem substancji psychotropowych? Te i wiele innych kwestii poruszonych na spotkaniach za każdym razem wywoływało liczne pytania i zachęcało kierowców do dzielenia się swoim doświadczeniem.

Tego rodzaju szkolenia z pewnością będą kontynuowane przez tyskich policjantów, którzy są przekonani o tym, że od wiedzy i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach zależy nie tylko sprawny transport, ale przede wszystkim zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również