Wiadomości z Tych

Rada Miasta zaapelowała o pokój w Ukrainie

  • Dodano: 2022-03-01 07:00, aktualizacja: 2022-02-28 20:54

28 lutego Rada Miasta Tychy podczas nadzwyczajnej sesji przyjęła poprzez aklamację "Apel o pokój na Ukrainie".

Treść apelu:

Konflikt zbrojny, z którą dziś mamy do czynienia, wywołuje ogromne obawy o bezpieczeństwo obywatelek i obywateli Ukrainy oraz o pokój w Europie. W obliczu zagrożenia, przed jakim stają nasi sąsiedzi, nie możemy być obojętni. Przez ostatnie lata Tychy stały się domem dla kilku tysięcy obywateli Ukrainy. W naszym mieście mieszkają i pracują, ich dzieci chodzą do szkół i przedszkoli. To nasi sąsiedzi, koledzy z pracy, przyjaciele. Dziś te osoby są pełne obaw o życie najbliższych i losy swojej ojczyzny.
 
Solidaryzujemy się z nimi i z całym narodem Ukrainy, który został brutalnie zaatakowany przez Rosję. Potępiamy działania rządu rosyjskiego i apelujemy do społeczności międzynarodowej o skuteczną presję na Rosję dla zatrzymania prowadzonej przez nią wojny.
Ukraina, tak jak każdy kraj ma prawo iść swoją drogą demokratycznych przemian. Obywatelki i obywatele Ukrainy mają prawo budować swoją przyszłość w oparciu o fundamentalne wartości: niepodległość, suwerenność i bezpieczeństwo, a integralność jej granic nie powinna być w żaden sposób naruszana ani kwestionowana.
 
Wojna niczego nie rozwiązuje, a wszystko niszczy. Jest wielkim nieszczęściem, które ma ogromną cenę. Ludzie tracą wszystko – łącznie z tym, co najcenniejsze: życiem. Dlatego naszym priorytetem zawsze powinien być pokój, tak potrzebny teraz na Ukrainie i w całej Europie.
 
Wyrażamy naszą solidarność z niepodległą Ukrainą i wysyłamy jednoznaczny sygnał wsparcia i jedności. Tychy są z Wami w tym dramatycznym czasie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również