Wiadomości z Tych

Przebudowa wiaduktów na DK 44. Ważne informacje dla kierowców samochodów ciężarowych

  • Dodano: 2023-11-15 12:30

Władze Tychów apelują do kierowców samochodów ciężarowych o bezwzględnie przestrzeganie ograniczenia tonażowego (42t) na modernizowanych wiaduktach drogowych w ciągu ul. Mikołowskiej w Tychach. Przejazd przeciążonym samochodem ciężarowym grozi poważnymi konsekwencjami.

Uwaga kierowcy!

Chodzi przede wszystkim o moment, w którym dojdzie do wyburzenia wiaduktu południowego. Wtedy ruch poprowadzony zostanie tylko po jednym (północnym) wiadukcie, w dwóch kierunkach, co oznacza jego dodatkowe obciążenie. W związku z tym, mając na uwadze stan techniczny oraz przeprowadzoną analizę wytrzymałościową, nośność obiektu została określona na 42t. Tym samym przejazd pojazdów lub zestawu pojazdów przekraczających tę masę może spowodować uszkodzenia, w konsekwencji całkowite zamknięcie wiaduktu.

Pomoże system ITS

Przypominamy, że od ponad roku w mieście działa, zintegrowany ze służbami Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policji, system ITS, który pozwala na natychmiastowy pomiar w ruchu i identyfikację przeciążonych pojazdów. Zgromadzone dane podlegają zapisowi i archiwizacji.

Apelujemy do wszystkich firm transportowych i kierowców samochodów ciężarowych, o poważne potraktowanie tego komunikatu i bezwzględne stosowanie się do zaleceń. - czytamy na stronie UM Tychy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również