Wiadomości z Tych

Prezydent Tychów wybrana!

  • Dodano: 2022-06-01 07:00, aktualizacja: 2022-05-31 23:16

W Dzień Dziecka (1 czerwca) na fotelu prezydenta Tychów zasiądzie uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej - Urszula Szwed.

Nowa prezydent

To nagroda za udział w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Tychy i Młodzieżową Radę Miasta.

1 czerwca w tyskim magistracie rozpocznie się od spotkania zwyciężczyni konkursu oraz osób wyróżnionych z Prezydentem Miasta Tychy,  który na jeden dzień przekaże swoje obowiązki laureatce konkursu "Moje Tychy".

Przed Panią Prezydent dzień pełen wyzwań

Tuż po przyjęciu nominacji na stanowisko prezydenta rozpocznie się spotkanie z zarządem miasta. Będzie czas na rozmowy o mieście, o roli prezydenta i jego zastępców. Odbędą się także spotkania z Przewodniczącą Rady Miasta - Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz Tyskiej Rady Seniorów. 

Do konkursu zgłosiło się 8 uczniów z tyskich szkół.  

- Temat konkursu "Moje Tychy" dawał szerokie pole do interpretacji. Zwycięska praca ujęła nas kreatywną koncepcją i i spójnością przekazu. Wizja i umiejętność wdrożenia jej w życie to niewątpliwie cechy dobrego prezydetna miasta - mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Tychy.

Komisja konkursowa zebrała się 30 maja w składzie: Ewa Grudniok – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Tychy, Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Weronika Kieliba– Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Kamil Peszat – z redakcji Twoje Tychy, Piotr Podsiadły - z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tychy. 

I miejsce zostało przyznane Urszuli Szwed, uczennicy klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach, wyróżnienia otrzymali: Antoni Pawlik (SP nr 22), Nikodem Preis (SP nr 17), Olaf Broź (SP nr 40), Michał Książek (Zespół Szkół Muzycznych w Tychach), Kacper Ogórek (SP nr 40), Wojciech Gwadera (SP nr 40). 

Jedna z prac, z powodu niepełnego zgłoszenia (brak zgód i oświadczeń zawartych w regulaminie) nie została dopuszczona do obrad komisji konkursowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również