Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Poważny wypadek na ul. Turyńskiej w Tychach. Policjanci wyjaśniają okoliczności

  • Dodano: 2020-05-28 08:00, aktualizacja: 2020-05-28 08:58

Policjanci z Tychów wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ucierpiał pasażer samochodu osobowego oraz kierowca jednego z samochodów ciężarowych biorących udział w zdarzeniu. Poszkodowani z obrażeniami ciała zostali śmigłowcem oraz karetką pogotowia ratunkowego przetransportowani do szpitala.


Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14.25 w rejonie skrzyżowania ul. Turyńskiej z ul. Samochodową

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 32-letni kierujący samochodem ciężarowym marki DAF jadący ul. Turyńską w kierunku Bierunia chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Samochodową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VOLVO, który jechał ul. Turyńską w kierunku Tychów. 24-letni kierowca VOLVO próbując uniknąć zderzenia z ciężarówką odbił pojazdem w prawą stronę i najechał na inny pojazd ciężarowy marki IVECO, który był ustawiony na wyjeździe z ul. Samochodowej na ul. Turyńską w stronę Tychów.

34-letni pasażer VOLVO w stanie ciężkim oraz 28-letni kierowca samochodu ciężarowego marki IVECO zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz karetką Pogotowia Ratunkowego.

Decyzją obecnej na miejscu Prokurator, 32-letniemu kierowcy ciężarówki DAF zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochody VOLVO oraz ciężarowy DAF zostały zabezpieczone. Kierowca VOLVO oraz ciągnika DAF byli trzeźwi.

Tyscy policjanci pod nadzorem tyskiej prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze oraz o jazdę zgodą z przepisami, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania co do pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.