Wiadomości z Tych

Pomoc żywnościowa w Tychach

  • Dodano: 2021-10-04 07:00, aktualizacja: 2021-10-03 20:59

Od stycznia do końca września 2021r. najuboższym mieszkańcom Tychów wydano 71 483 kg bezpłatnej żywności.

Z pomocy skorzystało 1400 mieszkańców, a akcję koordynowała Fundacja Internationaler Bund Polska. Wartość wydanej żywności to 352 000 zł.

Pomoc żywnościowa

Żywność wydawana była w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. W Tychach magazyn żywnościowy prowadzi fundacja Internationaler Bund Polska przy ulicy Norwida 2.

Wsparcie było udzielane osobom, które znajdowały się w najtrudniejszej sytuacji np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, ciężką lub długotrwałą chorobą. Osoby kierowane były przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach.

- W obecnej edycji projektu było to 1400 osób, w tym między innymi 342 osoby niepełnosprawne, 495 dzieci - mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

Żywność wyprodukowana specjalnie na potrzeby programu przekazywana była przez Śląski Bank Żywności z siedzibą w Chorzowie. W Tychach wydawane były następujące produkty: makaron, ryż, kasza, mleko UHT, ser, groszek z marchewką,  koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, filet z makreli, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, pasztet drobiowy, fasolka po bretońsku, miód, płatki owsiane, kawa zbożowa, mus jabłkowy.

Wartość wydanej żywności to 352 tysiące złotych. Funkcjonowanie magazynu finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Tychy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również