Wiadomości z Tych

Policjanci zabezpieczyli orszak Trzech Króli

  • Dodano: 2023-01-10 06:15, aktualizacja: 2023-01-09 18:59

Uroczysty orszak w dniu Święta Trzech Króli przeszedł tyskimi ulicami. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników procesji czuwali policjanci z tyskiej drogówki. Podczas zabezpieczenia policjanci zatrzymali do kontroli dwóch młodych kierujących, którzy otrzymali wysokie mandaty za "popisy” na rondzie.

"Drift" na Orszaku

W miniony piątek ulicami miasta przeszedł orszak z okazji Święta Trzech Króli. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali tyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Podczas zabezpieczenia po godzinie 12.00 policjanci drogówki zauważyli na rondzie przy ulicy Hlonda dwa pojazdy BMW, których kierujący celowo wprowadzali swoje pojazdy w poślizg. Policjanci ruszyli za nimi i ostatecznie zatrzymali ich na ulicy Kościuszki. Popisy młodych kierujących zakończyły się dla nich srogimi mandatami. W związku z popełnionym wykroczeniem wprowadzenia pojazdu w poślizg wykonując tak zwany „drift” oraz z uwagi na stan techniczny pojazdu obaj otrzymali po dwa mandaty karne każdy na kwotę 3 tysiące złotych. Ponadto zostały im zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów.

Ponadto podczas zabezpieczenia, mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, mundurowi prowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa pieszych, głównie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Policjanci zachęcają do stosowania elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym ale także w mieście. Zwiększa to szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

Przede wszystkim pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Czasem nawet jeśli kierowca nas widzi na przejściu nie oznacza, że się zatrzyma. Upewnijmy się zatem, że kierowca chce nas przepuścić i zatrzymał samochód przed przejściem. Wówczas dopiero możemy bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również