Wiadomości z Tych

Podwórko za Szpitalem Miejskim po renowacji

  • Dodano: 2021-11-08 08:00, aktualizacja: 2021-11-08 08:16

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej, nowy plac zabaw czy oświetlenie zewnętrzne – to tylko kilka z prac, które Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych wykonał na podwórku za Szpitalem Miejskim w Tychach.

Prace objęły teren pomiędzy ul. Cichą, Czarnieckiego i al. Bielską.

Mieszkańcy budynków znajdujących się za Szpitalem Miejskim w Tychach mogą mieć powody do zadowolenia. Ich podwórko zmieniło się nie do poznania. W ramach zadania tyski MZBM kompleksowo przebudował podziemną sieć kanalizacji deszczowej. Zamontowane zostało nowe oświetlenie zewnętrzne, wybudowano nowy układ chodników dla pieszych z przepuszczalną nawierzchnią oraz powstała droga dojazdowa do nowej wiaty śmietnikowej.

Dla najmłodszych mieszkańców powstał plac zabaw, dla starszych – stanowisko do gry w szachy. Całość dopełniona została rabatami i nasadzeniami zieleni wzdłuż chodników, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas, korzystając z zamontowanych ławek parkowych. To jednak nie wszystko - wiosną planowane jest uzupełnienie podwórka o łąkę kwietną.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Alle luje

    To nic. Dzisiaj zobaczyłem jaki nowy skromny kościółek powstaje na Mąkołowcu. Skromy, jak zamek w Malborku. Czekam na królewnę w czarnej sukni co tam będzie metodą "na remont dachu" wyłudzać kasę od staruszków... A dachu jest ze 4 tyś m2 to i jest na co...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również