Wiadomości z Tych

Narodowe Święto Niepodległości w Tychach

  • Dodano: 2020-11-04 15:45

Przed nami 11 listopada. Zobacz jak będą wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tychach! 

10.30 – msza święta za ojczyznę w kościele Św. Krzysztofa w Tychach - transmitowana poprzez profil FB parafii. 

•    Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Czułowie (przed lub po mszy – charakter nieoficjalny)


12.00 – „Niepodległa do hymnu”: zachęcamy mieszkańców do indywidualnego włączenia się do akcji, bez wychodzenia z domu. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi w samo południe na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych. 

16.30 – 20.30 – wieczorna iluminacja o tematyce patriotycznej na bocznej ścianie UM w Tychach 

18.00 – koncert w Mediatece „Projekt Niepodległa” – Pozor Orkiestra 

„Projekt Niepodległa” to projekt podsumowujący pracę nad materiałem audio video zawierającym utwory polskiej muzyki rockowej lat 80tych i 90tych m.in takich zespołów jak Perfect, Lady Pank, Brygada Kryzys, Republika, Raz Dwa Trzy. Materiały audio-video będą prezentowane na profilu FB oraz kanale YT Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Stanowią one efekt działań tyskich muzyków Michała Poźniaka, Krzysztofa Kulbickiego, Klaudii Miszczyk i zaproszonego do projektu Bartka Kowalskiego. Za projekt graficzny odpowiada Agnieszka Seidel-Kożuch. Podczas koncertu na scenie oprócz wymieniowych osób pojawią się także: Łukasz Dudek i Piotr Tomanek. 

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 323270290 oraz MCK Tychy

Transmisja koncertu na żywo na FB i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Wydarzenia towarzyszące: 

•    V Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej organizowany przez MDK 1, MCK w Tychach, WKU w Tychach oraz chór Presto Cantabile. 

•    Dokumentalny film fabularyzowany w reżyserii tyszanina Michała Miszy Czornego (aktor teatralny i filmowy, reżyser, choreograf. „Legiony” 2019, „Orzeł. Ostatni patrol” 2020 – role aktorskie). “Szeblanka” to prawdziwa historia opowiadana przez Irenę Leszczyńską (Szeblę) w wieku 102 lat oraz przez jej młodsze oblicze - w tej roli Aleksandra Grącka-Baczyńska („Pociecha” 2016, „Miasto” 2019). To opowieść o kobiecie w czasach wojny, a także o miłości i niezgodzie na ludzką krzywdę, mimo świadomości ceny, jaką można było zapłacić w konsekwencji swoich działań. 
Film dostępny tutaj

•    11 listopada- na fan page'u MBP w Tychach będzie prezentowany projekt "Kto Ty jesteś? Polak mały
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również