Wiadomości z Tych

Narodowe Święto Niepodległości w Tychach

  • Dodano: 2020-11-04 15:45

Przed nami 11 listopada. Zobacz jak będą wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tychach! 

10.30 – msza święta za ojczyznę w kościele Św. Krzysztofa w Tychach - transmitowana poprzez profil FB parafii. 

•    Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Czułowie (przed lub po mszy – charakter nieoficjalny)


12.00 – „Niepodległa do hymnu”: zachęcamy mieszkańców do indywidualnego włączenia się do akcji, bez wychodzenia z domu. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi w samo południe na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych. 

16.30 – 20.30 – wieczorna iluminacja o tematyce patriotycznej na bocznej ścianie UM w Tychach 

18.00 – koncert w Mediatece „Projekt Niepodległa” – Pozor Orkiestra 

„Projekt Niepodległa” to projekt podsumowujący pracę nad materiałem audio video zawierającym utwory polskiej muzyki rockowej lat 80tych i 90tych m.in takich zespołów jak Perfect, Lady Pank, Brygada Kryzys, Republika, Raz Dwa Trzy. Materiały audio-video będą prezentowane na profilu FB oraz kanale YT Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Stanowią one efekt działań tyskich muzyków Michała Poźniaka, Krzysztofa Kulbickiego, Klaudii Miszczyk i zaproszonego do projektu Bartka Kowalskiego. Za projekt graficzny odpowiada Agnieszka Seidel-Kożuch. Podczas koncertu na scenie oprócz wymieniowych osób pojawią się także: Łukasz Dudek i Piotr Tomanek. 

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 323270290 oraz MCK Tychy

Transmisja koncertu na żywo na FB i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Wydarzenia towarzyszące: 

•    V Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej organizowany przez MDK 1, MCK w Tychach, WKU w Tychach oraz chór Presto Cantabile. 

•    Dokumentalny film fabularyzowany w reżyserii tyszanina Michała Miszy Czornego (aktor teatralny i filmowy, reżyser, choreograf. „Legiony” 2019, „Orzeł. Ostatni patrol” 2020 – role aktorskie). “Szeblanka” to prawdziwa historia opowiadana przez Irenę Leszczyńską (Szeblę) w wieku 102 lat oraz przez jej młodsze oblicze - w tej roli Aleksandra Grącka-Baczyńska („Pociecha” 2016, „Miasto” 2019). To opowieść o kobiecie w czasach wojny, a także o miłości i niezgodzie na ludzką krzywdę, mimo świadomości ceny, jaką można było zapłacić w konsekwencji swoich działań. 
Film dostępny tutaj

•    11 listopada- na fan page'u MBP w Tychach będzie prezentowany projekt "Kto Ty jesteś? Polak mały
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.