Przed nami 11 listopada. Zobacz jak będą wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tychach!
10.30 – msza święta za ojczyznę w kościele Św. Krzysztofa w Tychach - transmitowana poprzez profil FB parafii.
• Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Czułowie (przed lub po mszy – charakter nieoficjalny)
12.00 – „Niepodległa do hymnu”: zachęcamy mieszkańców do indywidualnego włączenia się do akcji, bez wychodzenia z domu. Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi w samo południe na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych.
16.30 – 20.30 – wieczorna iluminacja o tematyce patriotycznej na bocznej ścianie UM w Tychach
18.00 – koncert w Mediatece „Projekt Niepodległa” – Pozor Orkiestra
„Projekt Niepodległa” to projekt podsumowujący pracę nad materiałem audio video zawierającym utwory polskiej muzyki rockowej lat 80tych i 90tych m.in takich zespołów jak Perfect, Lady Pank, Brygada Kryzys, Republika, Raz Dwa Trzy. Materiały audio-video będą prezentowane na profilu FB oraz kanale YT Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Stanowią one efekt działań tyskich muzyków Michała Poźniaka, Krzysztofa Kulbickiego, Klaudii Miszczyk i zaproszonego do projektu Bartka Kowalskiego. Za projekt graficzny odpowiada Agnieszka Seidel-Kożuch. Podczas koncertu na scenie oprócz wymieniowych osób pojawią się także: Łukasz Dudek i Piotr Tomanek.
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 323270290 oraz MCK Tychy.
Transmisja koncertu na żywo na FB i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.
Wydarzenia towarzyszące:
• V Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej i Historycznej organizowany przez MDK 1, MCK w Tychach, WKU w Tychach oraz chór Presto Cantabile.
• Dokumentalny film fabularyzowany w reżyserii tyszanina Michała Miszy Czornego (aktor teatralny i filmowy, reżyser, choreograf. „Legiony” 2019, „Orzeł. Ostatni patrol” 2020 – role aktorskie). “Szeblanka” to prawdziwa historia opowiadana przez Irenę Leszczyńską (Szeblę) w wieku 102 lat oraz przez jej młodsze oblicze - w tej roli Aleksandra Grącka-Baczyńska („Pociecha” 2016, „Miasto” 2019). To opowieść o kobiecie w czasach wojny, a także o miłości i niezgodzie na ludzką krzywdę, mimo świadomości ceny, jaką można było zapłacić w konsekwencji swoich działań.
Film dostępny tutaj
• 11 listopada- na fan page'u MBP w Tychach będzie prezentowany projekt "Kto Ty jesteś? Polak mały