Wiadomości z Tych

Młodzież z Tychów z wizytą w Oberhausen

  • Dodano: 2022-07-27 07:00, aktualizacja: 2022-07-26 22:58

Kilkunastoosobowa grupa tyskiej młodzieży od 23 lipca do 6 sierpnia br. bierze udział w projekcie MULTI w niemieckim Oberhausen.

To międzynarodowe spotkanie młodzieży miasta Oberhausen i miast partnerskich z całego świata oraz największa wymiana młodzieży w całych Niemczech.

Co dwa lata podczas wakacji spotykają się w Oberhausen grupy młodzieży z miast partnerskich, w tym czasie biorą udział w programie, który został przygotowany przez zespół MULTI, pod kierunkiem Pana Marc`a Grunenberg`a.

- Tegoroczna edycja projektu jest wyjątkowa, ponieważ obchodzi on 30-lecie istnienia. Ze względu na liczne trudności pandemiczne udział w tym roku biorą grupy z: Mołdawii, Ukrainy, Estonii, Turcji, Rumunii, Niemiec, Izraela, Grecji oraz po raz pierwszy także młodzież z Tychów – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wszyscy uczestnicy biorą udział w programie, który został przygotowany przez cały zespół MULTI, pod kierunkiem Pana Marc`a Grunenberg`a.

- Nasza grupa liczy 11 osób, które zdecydowały się na przecieranie szlaków w budowaniu partnerstwa pomiędzy młodzieżą tyską i niemiecką z Oberhausen. Podczas projektu MULTI poznają najważniejsze miejsca w mieście, elementy kultury, język, a także różne dziedziny sportu i sztuki podczas trwających międzynarodowych warsztatów – mówi Maciej Gruchlik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach.

Oberhausen to miasto na prawach powiatu położone w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna- Westfalia, w Zagłębiu Rurhy. Umowa partnerska pomiędzy miastem Tychy, a miastem Oberhausen w Niemczech została podpisana w lutym 2020 roku i dotyczyła współpracy obu miast i realizacji wspólnych inicjatyw w zakresie kultury, oświaty, sportu oraz gospodarki.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również