Wiadomości z Tych

Miejskie Centrum Kultury - działalność podczas obostrzeń

  • Dodano: 2021-03-29 06:30, aktualizacja: 2021-03-27 21:17

Miejskie Centrum Kultury informuje o zmianach zachodzących, w związku z obostrzeniami, trwającymi do 9 kwietnia.

MCK – Miasto Całkiem Kulturalne

W poniedziałek 29 marca o godzinie 19:00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach cyklu Miasto Całkiem Kulturalne zaprasza na spotkanie online z Mateuszem Krzyżowskim. Ten młody, wybitnie uzdolniony pianista opowie o swoich licznych talentach i osiągnięciach w wywiadzie z Magdaleną Pytlarz. 

E-Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK

W poniedziałek 29.03. o godz. 18.00 zapraszamy na E-Spotkanie z Podróżnikiem na FB Klubu Wilkowyje MCK. Naszym gościem będzie Andrzej Pasławski, który opowie o swojej podróży do Albanii. 

Opowieścią "ALBANIA – piękna nieznajoma”  pokażemy kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.

Albanię przemierzamy wraz z rodziną od lat kilkunastu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.

Spotkanie będzie dostępne do 5 kwietnia na FB Klubu Wilkowyje MCK.

Warsztaty Rodzinne w Klubie Wilkowyje MCK 

W piątki o godz. 15.00 zapraszamy na Warsztaty Rodzinne w formie online. Autorką i pomysłodawczynią warsztatów jest plastyczka Maria Blachnicka-Bielecka, instruktorka i prowadząca zajęcia plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych Klubie Wilkowyje MCK. Głównym założeniem warsztatów, jeszcze w formie stacjonarnej była wspólna, kreatywna praca dzieci z opiekunami. Tematyka warsztatów nawiązywała do świąt i tradycji ludowych, podczas warsztatów powstawały różne ozdoby, dekoracje i zabawki, np. lalki motanki, goik wielkanocny, kalendarz adwentowy, itd. Taką formułę realizujemy również podczas filmików instruktażowych, w których pani Maria krok po kroku pokazuje jak prosto wykonać piękne ozdoby, np. wiosenny papierowy bukiecik, wielkanocne ptaszki. Dużą zaletą zajęć jest prosta forma i łatwo dostępne materiały, które przeważnie każdy ma w domu. Zapraszamy do korzystania z dostępnych w galerii filmików na FB Klub Wilkowyje MCK.  

Zajęcia on-line Klubu Wilkowyje MCK

Z uwagi na panujące obostrzenia większość zajęć stałych prowadzonych w Klubie Wilkowyje MCK przeniosła się do sieci. 

We wtorki zapraszamy na filmiki z survivalu, które przygotowuje podróżnik i instruktor Dzikiej Drogi Krzysztof Lewicki, z których dowiecie się wielu przydatnych informacji podczas leśnych wędrówek, np. jak bezpiecznie rozpalić ognisko, jak korzystać z kompasu itd. 

W środy Angelina Pietraszek zaprasza na rozgrzewki i kolejne fragmenty choreografii z baletu i tańca nowoczesnego. W zależności od poziomu zaawansowania, możecie dopasować poziom zajęć do Waszych umiejętności.

Warsztaty Rodzinne, które prowadzi pani Maria Blachncka-Bielecka, to instruktażowe filmiki, które uruchomią Waszą wyobraźnię i kreatywność i pokażą krok po kroku, jak wykonać ozdobę, obrazek czy też pracę plastyczną z z materiałów, które w większości macie pod ręką.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również