Wiadomości z Tych

Mali tyszanie poznają policjantów

  • Dodano: 2024-09-03 13:45

Tyscy policjanci chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie i uczulają na zagrożenia, uświadamiając ich jednocześnie, że na policjanta mogą liczyć w każdej sytuacji. Profilaktyka i wizyty w placówkach oświatowych to jeden z głównych elementów programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkania z Mundurowymi – Edukacja i zaufanie od najmłodszych lat

Stróże prawa aktywnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych dla najmłodszych mieszkańców Tychów. Spotkania z przedszkolakami i wychowankami żłobków przybierają różną formę – odbywają się podczas wydarzeń, w których biorą udział mundurowi lub w placówkach, gdzie dzieci mogą posłuchać i porozmawiać o bezpieczeństwie.

W ubiegłym tygodniu tyski dzielnicowy sierż. szt. Paweł Bator spotkał się z podopiecznymi żłobka SportArt. Takie spotkania, upływające w miłej atmosferze, z całą pewnością budują zaufanie do munduru od najmłodszych lat. Widok policjanta, jego charakterystyczny ubiór i przede wszystkim gotowość do niesienia pomocy to jedne z wielu poruszanych tematów. Dzieci mają okazję poznać zadania, jakie policjanci wykonują na co dzień oraz zobaczyć radiowóz i sprzęt wykorzystywany przez mundurowych. Najważniejszym punktem jest jednak uświadomienie dzieci, że policjant zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy pomoże im w każdej sytuacji.

Program „Dzielnicowy Bliżej Nas”

Tyscy mundurowi, w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” niemal codziennie spotykają się z mieszkańcami miasta, nie tylko tymi najmłodszymi. Jej głównym założeniem jest bezpośredni kontakt z obywatelami. Dzięki temu policjanci szybciej pojawiają się w miejscach, które zdaniem społeczeństwa są szczególnie zagrożone. Podejmują kroki, mające na celu przywrócenie oczekiwanego przez społeczeństwo ładu i porządku. W trakcie obchodu dzielnicy starają się także dotrzeć do osób starszych, samotnych, którym często udzielają pomocy. Pomagają rodzinom, informują obywateli o możliwościach prawnych czy administracyjnych. Więcej czasu poświęcają na kontakt z obywatelem oraz bezpośrednią z nim rozmowę. Dlatego też dzielnicowi nazywani są policjantami pierwszego kontaktu, którzy są gotowi służyć pomocą wszystkim mieszkańcom, także tym najmniejszym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również