Wiadomości z Tych

Lokalni Liderzy Rewitalizacji poszukiwani!

 • Dodano: 2018-05-07 15:15

Urząd Miasta Tychy ogłasza nabór na Lokalnych Liderów Rewitalizacji w czterech obszarach: os. A, os. H i Ł, os. N i O oraz w Czułowie i Zwierzyńcu. Do współpracy zapraszamy osoby, które działają społecznie i/lub chciałyby zaangażować się w proces rewitalizacji.

Do współpracy zapraszamy osoby, które działają społecznie i/lub chciałyby zaangażować się w proces rewitalizacji na ww. osiedlach. Praca Lokalnych Liderów Rewitalizacji ma wymiar społeczny, ma umożliwić lepszą komunikację pomiędzy Urzędem Miasta, a lokalną społecznością .

Głównymi zadaniami Lokalnych Liderów Rewitalizacji będą:

 • bieżąca współpraca z Urzędem Miasta Tychy (Wydziałem Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich) przy realizacji projektów ujętych w Programie Rewitalizacji dla miasta Tychy do roku 2023 (Program do pobrania na stronie http://umtychy.pl/rewitalizacja w zakładce „Do pobrania”);
 • możliwość uczestniczenia w posiedzeniach Zespołu ds. Rewitalizacji;
 • inicjowanie kontaktów i współpracy pomiędzy osobami, grupami nieformalnymi, instytucjami, organizacjami oraz innymi podmiotami podejmującymi przedsięwzięcia  z zakresu rewitalizacji społeczno – gospodarczo – kulturalnej;
 • promowanie projektów rewitalizacyjnych ujętych w Programie Rewitalizacji dla miasta Tychy do roku 2023;
 • inicjowanie nowych przedsięwzięć dostosowywanych do zdiagnozowanych potrzeb mieszkańców;
 • informowanie mieszkańców o działaniach zaplanowanych do realizacji na poszczególnych osiedlach;
 • zbieranie informacji i przekazywanie ich do Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich w celu  ewaluacji procesu  rewitalizacji,
 • zgłaszanie rekomendacji dotyczących dalszych  działań / rozwiązań na poszczególnych rewitalizowanych osiedlach.
 • Zakładany rezultat pracy Lokalnych Liderów Rewitalizacji:
 • zwiększona aktywność społeczno – gospodarczo - kulturalna mieszkańców na rewitalizowanych osiedlach, co finalnie przełoży się  na poprawę jakości życia oraz budowę pozytywnego wizerunku  obszaru rewitalizacji.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie oraz złożenie formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną (na adres fundusze@umtychy.pl) lub osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Tychy (IX piętro, pokój 907 lub 908) w terminie do dnia 30 czerwca 2018 roku.

W razie dodatkowych pytań – kontakt: Wydział Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich, tel. 32/ 776 39 07 lub 32/ 776 39 08.


Formularz zgłoszeniowy - Lokalni Liderzy Rewitalizacji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również