Wiadomości z Tych

Kolumbarium powstanie w Tychach

  • Dodano: 2021-05-10 06:30, aktualizacja: 2021-05-08 21:51

Na tyskim cmentarzu powstanie wkrótce kolumbarium - zbiorowy grobowiec z niszami na urny z prochami zmarłych. Projekt jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Kolumbarium powstanie na cmentarzu na Wartogłowcu

Będzie się składało z 12 modułów, w każdym module będzie 48 nisz, a w każdej niszy będzie miejsce na 2 urny. W sumie w kolumbarium będzie miejsce na 1152 urny. Kolumbarium razem z zagospodarowaniem wokół zajmie powierzchnie 680 m2 Moduły zostaną wykonane z granitowych płyt kamiennych w kolorach: szarym, czarnym i antracytowym.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,3 mln zł brutto. Tego typu rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla przepełnionych cmentarzy. Dlatego już wiadomo, że to nie będzie jedyne takie miejsce w Tychach.

- Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy. W planach mamy także budowę kolumbarium na ul. Barwnej – mówi Hanna Skoczylas – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Projekt kolumbarium, ale także całego zagospodarowania cmentarza przy ulicy Barwnej ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również