Wiadomości z Tych

GKS Tychy z nowym większościowym akcjonariuszem klubu

  • Dodano: 2023-04-07 07:45, aktualizacja: 2023-04-07 06:03

Wczoraj doszło do podpisania umowy inwestycyjnej, w ramach której międzynarodowy koncern Pacific Media Group został właścicielem 60% akcji klubu, a docelowo w najbliższym czasie będzie w posiadaniu 75% akcji.

Grupa, która jest akcjonariuszem także siedmiu innych europejskich zespołów, zapowiedziała inwestycję w tyski klub na poziomie 1,5 miliona euro. 25% akcji klubu pozostanie w rękach należącej do miasta Tychy spółki Tyski Sport S.A. Zarząd Klubu powiększony został o dwie osoby reprezentujące nowe współwłaściciela - Maximiliana Kothny'ego oraz Averi Seelig. W Radzie Nadzorczej Klubu miasto będą reprezentować będą w dalszym ciągu Miłosz Surdziel oraz Dominik Urbanik.

- To ważna informacja nie tylko dla sportu w Tychach, ale i dla całego miasta. Kilkanaście lat temu, kiedy przejmowaliśmy spółkę zależało mi na tym, aby piłkę nożną usamodzielnić - powiedział podczas konferencji prasowej Andrzej Dziuba - Prezydent Miasta Tychy. - By była przedsięwzięciem biznesowym, a klub pracował według modelu, tak jak się to dzieje na całym świecie w profesjonalnych zespołach. Wybudowaliśmy stadion, stworzyliśmy świetną bazę treningową, mamy akademię i kadrę i bardzo dobrą szkolącą młodych zawodników. Dzisiaj doprowadzamy do finału to, co zakładaliśmy przed laty. Rozmowy trwały długo, a dziś doprowadziliśmy je do szczęśliwego finału - zaznaczył prezydent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również