Wiadomości z Tych

Giełda pracodawców w Tychach

  • Dodano: 2017-10-19 08:15, aktualizacja: 2017-10-18 10:02

W czwartek, 26 października br. w godzinach 10.00 – 16.00 na Stadionie Miejskim Tychy (ul. Edukacji 7) odbędzie się Giełda pracodawców, podczas której różnorodne oferty pracy zaprezentuje 28 firm. Mottem przewodnim wydarzenia jest „Przekuj marzenia o pracy w pracę marzeń”.

Giełda Pracodawców to nie tylko miejsce spotkań przedsiębiorców z potencjalnymi pracownikami oraz promocji firm i pracodawców. W jej trakcie przeprowadzony zostanie pilotażowy program odkrywania mocnych i słabych stron, badania potencjału zawodowego potencjalnych pracowników. Przeprowadzone zostaną badania ankietowe pod kątem brakujących umiejętności, kwalifikacji, oczekiwań oraz potrzeb, aby spełnić obustronne oczekiwania związane z podjęciem zatrudnienia. Dzięki temu możliwe będzie wsparcie procesów włączenia zawodowego oraz zwiększenie potencjału zawodowego na rynku pracy.

Na Giełdzie Pracodawców odbywać się będą także zajęcia dla młodzieży szkół technicznych, licealnych i zawodowych z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach. W ramach prowadzonych zajęć przedstawiony zostanie potencjał i możliwości zatrudnieniowe lokalnego rynku pracy oraz podstawowe zasady i sposoby aktywnego poszukiwania pracy.

Adresaci:

młodzież ostatnich klas szkół technicznych, licealnych i zawodowych,
bezrobotni mieszkańcy Tychów i okolicznych miejscowości.
Organizatorem giełdy jest Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również