Katalog firm

dodaj firmę

Teatr Mały Tychy

Adres i telefon

ul. ks.kard. Augusta Hlonda 1
43-100 Tychy
Godziny otwarcia: kasa nieczynna
  • Poniedziałek: kasa nieczynna
  • Wtorek: 10:00 - 18:00
  • Środa: 10:00 - 18:00
  • Czwartek: 10:00 - 18:00
  • Piątek: 10:00 - 18:00
  • Sobota: dwie godziny przed imprezą
  • Niedziela: dwie godziny przed imprezą

Oferta

Teatr Mały w Tychach znajduje się przy ulicy ks. kard. Augusta Hlonda 1. Otworzył swe podwoje w 1965 roku. Przechodził różne koleje losu, pełnił funkcję zakładowych domów kultury najpierw KWK „Ziemowit”, potem Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Od stycznia 1994 roku (już tylko w części budynku) zaczął funkcjonować jako placówka miejska. Od 2000 roku jest samorządową instytucją kultury.

Prowadzi stałą działalność teatru impresaryjnego, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie. Ta formuła w Tychach zapewne się sprawdza, bowiem Teatr Mały i prowadzoną przez niego (od 1994 roku) Galerię OBOK odwiedza rocznie ok. 90 tysięcy osób, z czego prawie połowę stanowią dzieci i młodzież.

Sezon kulturalny to zwykle ok. 280 różnorodnych propozycji teatralnych i estradowych, w tym 100 adresowanych do dzieci, 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych malarstwa, tkaniny, witrażu, rzeźby, rysunku, grafiki, ceramiki , biżuterii i fotografii. Wystawiane są spektakle teatralne, operowe, operetkowe, teatrów tańca. Organizowany jest co roku festiwal Tyskie Spotkania Teatralne, z konkursem dla teatrów nieprofesjonalnych z kraju i teatrów polonijnych.

Od września 2016 Dyrektorem Teatru Małego jest Dorota Pociask - Frącek.

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Teatr Mały posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Tych od 2016 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.