Wiadomości z Tych

Etno Dzika Plaża nad jeziorem Paprocany

 • Dodano: 2022-06-13 07:00, aktualizacja: 2022-06-13 08:22

Gooral i Farben Lehre czy Dagadana i Klezmafour - Tychy lipiec zaczynają na folkowo, ale folkowo z powiewem świeżej krwi, energetycznej muzyki i fuzji dźwięków tradycyjnych z nowoczesnymi bitami.

Wszystko to w towarzystwie tajemniczych utopców i innych śląskich legendarnych postaci, w otoczeniu magicznie iluminowanych drzew szumiących przy Dzikiej Plaży Paprocany nad malowniczym jeziorem. Etno Dzika Plaża - dwudniowe rozpoczęcie wakacji, odbędzie się 2 i 3 lipca 2022 roku w ramach Święta GZM. Wstęp wolny.
Spotkajmy się nad jeziorem i oddajmy się hipnotyzującej muzyce. Miejskie Centrum Kultury w Tychach zabierze nas w etno podróż, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, magia muzyki korzeni z elektryzującym bitem, a polskie nuty łączą się z wpływami muzyki ukraińskiej czy klezmerskiej.

Etno Dzika Plaża – dwa dni koncertów na lubianej przez tyszan Dzikiej Plaży Paprocany w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Paprocańskiego, popularnego miejsca wypoczynku Ślązaków, będzie miejscem dla miłośników folku, ale i jazzu, punka i muzyki elektro. Jak możliwe jest połączenie takich dźwięków? Odpowiedzią są artyści tworzący line up dwudniowego wydarzenia.

Co będzie się działo?

W sobotę, 1 lipca zagrają Fifidroki, alternatywni, folkowi, punkowi, elektryczni i ludowi, wymykający się wszelkim podziałom – bo liczy się energia, śląska moc karmiona pejzażami hajmatu, małą ojczyzną. Tego dnia spotkamy się z grupą Klezmafour, gdzie muzyka klezmerska miesza się z bałkańskim flow. Tego dnia energia będzie tylko rosła po to, by wybuchnąć na koncercie Dagadany, łączącej elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Koncertujący po całym świecie muzycy wracają do korzeni – do Polski, a bywając w najdalszych zakątkach globu pokazują, że śpiewając w ojczystych językach można swoją egzotyką i energetyką porwać tłumy.

Niedziela na Etno Dzikiej Plaży trzyma poziom dnia poprzedniego – tutaj zaczniemy lokalnym wysokim „c” – na otwarcie dnia zagra KASIA SKIBA I JA, a następnie zderzymy się z góralszczyzną w elektrososie. Goorala nie trzeba przedstawiać – i to nie tylko ze względu na jego dorobek fonograficzny (w tym genialny album „Ethno Elektro 2” i nieco wolniejszy, ale absolutnie nie senny „Wolno”), ale ponad 1000 zagranych koncertów w ponad 20 krajach. To tu można będzie przekonać się, jak niebanalnie brzmią razem syntezatory i piszczałki czy okarynki. Na zakończenie coś dla miłośników starego, dobrego punkowego uderzenia – ponad 35-letnie już Farben Lehre przypomni najlepsze kawałki ze swojego dorobku, ale przede wszystkim obudzi
w nas niepokornego ducha, tak słowem, jak i muzyką.

Warto znać swoje korzenie – warto w muzyce sięgać do źródeł i czerpać z dorobku historii. Nie przeszkadza to jednak w podtrzymywaniu tradycji w nowoczesny i elektryzujący sposób – a zaproszeni na Etno Dzika Plaża artyści są tego najlepszym dowodem. Niech Dzika Plaża zadrży w podstawach, a muzyka będzie niosła tylko dobre wibracje, bo że będzie energetycznie i niesamowicie – to nie podlega wątpliwościom.

Line-up Etno Dzika Plaża

2 lipca 2022

 • 17:00 Fifidroki
 • 18:30 Klezmafour 
 • 20:30 Dagadana

3 lipca 2022

 • 17.00 Kasia Skiba i Ja
 • 18:30 Gooral
 • 20:30 Farben Lehre

Na wydarzenie zaprasza: Miasto Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Invenio Polska, Beach Bar Dzika Plaża

 • Etno Dzika Plaża – zderzenie tradycji z elektryzującą muzyką!
 • Miejsce: Dzika Plaża Paprocany
 • Data: 2-3 lipca 2022 r., godz. 17.00
 • WSTĘP WOLNY
Etno Dzika Plaża nad jeziorem Paprocany / fot. MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również