Wiadomości z Tych

Emocje sportowe oraz utrudnienia w ruchu i komunikacji podczas Tour de Pologne

  • Dodano: 2020-08-03 06:30, aktualizacja: 2020-08-02 22:28

Od 5 do 9 sierpnia odbędzie w Polsce kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Pierwsze dwa etapy zmagań sportowych będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu.

Pierwszy etap wyścigu, który zainauguruje tegoroczne zmagania kolarzy, rozpocznie się w Chorzowie i zakończy w Katowicach, a na trasie przejazdu znajdą się również m.in. Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie. Drugi etap obejmie trasę od Opola do Zabrza.

– To głównie mieszkańcy tych miast będą musieli się liczyć z utrudnieniami. Jako organizatorowi transportu zależy nam, aby mimo skali wydarzenia, komunikacja miejska pozostała jak najbardziej przyjazna – mówi rzecznik prasowy ZTM, Michał Wawrzaszek.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również mieszkańcy Tychów, którzy pracują, uczą się lub w dniach 5 i 6 sierpnia będą podróżowali do wspomnianych miejscowości. Modyfikacje rozkładów jazdy obejmą prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych.

– W tym roku utrudnienia niestety mogą być nieco bardziej uciążliwe, gdyż obydwa etapy wyścigu będą rozgrywały się w Metropolii w dni robocze. Dlatego tym bardziej zachęcamy do planowania podróży z wyprzedzeniem – ostrzega Wawrzaszek.

Pracownicy ZTM odpowiedzialni za układanie rozkładów jazdy w taki sposób planują organizację ruchu, aby niedogodności były jak najmniejsze.

– Niektóre połączenia będą zawieszane. W przypadku innych będą zmieniane albo skracane trasy. Skala wydarzenia jest bowiem bardzo duża. Niemniej jednak, wsłuchując się w głos mieszkańców, w porównaniu do zeszłego roku zmiany w większym stopniu polegają na kierowaniu pojazdów trasami objazdowymi – zaznacza Wawrzaszek.

W dniach wyścigu ZTM zachęca do dokładnego sprawdzania rozkładu jazdy oraz aktualności dotyczących organizacji komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również