Wiadomości z Tych

"Dzień otwarty" tyskiej komendy. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2023-05-18 07:00, aktualizacja: 2023-05-17 20:24

Wczoraj uczniowie szkół średnich mieli okazję przekonać się, jak na co dzień wygląda praca policjanta i jakie warunki należy spełnić, aby dostać się w policyjne szeregi.

Specjalnie dla nich został zorganizowany Dzień Otwarty, podczas którego osoby zainteresowane służbą mogły nie tylko wysłuchać doświadczonych prelegentów, ale także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez tyskich policjantów.

Spotkanie otworzył zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji- asp.Marcin Stefański, który powitał przybyłych uczestników i podkreślił, że decyzja o wstąpieniu w policyjne szeregi niesie za sobą wiele możliwości, a także sprawia, że żaden dzień nie jest taki sam. Różnorodność podejmowanych interwencji oraz kontakt z ludźmi, którzy niejednokrotnie potrzebują realnego wsparcia, powodują, że wybór tego zawodu to wyzwanie nie tylko dla przyszłych adeptów, ale także dla ich rodzin i bliskich.

Uczestnicy spotkania mogli również wiele dowiedzieć się na temat postępowania kwalifikacyjnego. W tej dziedzinie doskonałym doradcą okazał się podinsp. Andrzej Sira z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który wspólnie z policjantką z tyskiej komendy przedstawili korzyści, jakie wiążą się z założeniem policyjnego munduru. Nie zabrakło również cennych wskazówek i porad związanych z rekrutacją i przygotowaniem się do poszczególnych etapów naboru. Policjanci przedstawili możliwości, jakie ma do wyboru osoba decydująca się wstąpić do formacji i zachęcali do zapoznania się z ofertą 4-letnich studiów oficerskich w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Informowali również o trwającym naborze do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego sprzętu

Na początku uczniom zaprezentowane zostały różne rodzaje broni. Instruktor wyszkolenia strzeleckiego opowiedział o ich budowie, rodzajach amunicji oraz o sposobach wykorzystania broni służbowej przez policjantów. Po wysłuchaniu części teoretycznej każdy uczeń miał możliwość, pod czujnym okiem instruktora, dotknąć i pooglądać z bliska przygotowany sprzęt. Uczestnicy z podobną ciekawością słuchali o sprzęcie wykorzystywanym w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego. Mieli okazję zobaczyć i sprawdzić funkcjonowanie urządzenia do pomiaru prędkości i do sprawdzania trzeźwości kierujących. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie obejrzeli również motocykle będące na wyposażeniu tyskiej drogówki.

Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. Mamy nadzieję, że pobyt w tyskiej komendzie ułatwi młodym ludziom planowanie swojej dalszej drogi edukacyjnej i podjęcie właściwego, a przede wszystkim świadomego wyboru zawodu w przyszłości. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również