Wiadomości z Tych

Córka tyskiego policjanta potrzebuje naszej pomocy! Trwa zbiórka na małą Zuzię

  • Dodano: 2022-11-23 06:00, aktualizacja: 2022-11-22 18:48

Zuzia jest córką tyskiego policjanta. Ma niespełna dwa latka, a już tyle przeszła. Cztery operacje serduszka, cewnikowanie, oddychanie przez respirator, a wszystko przez ciężką wadę serca. Dzięki dotychczasowej pomocy i wsparciu Zuzia poczyniła ogromne postępy jednak kolejne diagnozy są bardzo niepokojące.

Zbiórka dla małej Zuzi

Mała Zuzia w dalszym ciągu nie jest w stanie sama jeść. Karmiona jest przez sondę specjalistycznym mlekiem. Zuzia od urodzenia zmaga się z ciężką wadą serca o nazwie Tetralogia Fallota. Zamiast wyjścia do domu po kilku dniach, czekało ją ponad 7 miesięcy na OIOM-ie, 4 poważne operacje i cewnikowania serca. Między innymi dzięki dotychczasowej pomocy i wsparciu Zuzia poczyniła ogromne postępy. Rehabilitacja daje efekty i możliwości pokonywania kolejnych barier. Codzienny ciężki trening spowodował, iż Zuzia od czerwca bieżącego roku zdecydowaną większość czasu oddycha sama bez wsparcia respiratora.

- Nasza córka jest cudownym uśmiechniętym dzieckiem, a czas spędzany w jej towarzystwie jest największym szczęściem jakie nas spotkało, mijający rok dał nam wiele pięknych wspomnień, lecz przyniósł również kolejne przykre diagnozy. Zuzia w wyniku przebytych operacji, stosowanej silnej antybiotykoterapii i całemu procesowi mającemu na celu ratowanie jej życia straciła słuch. Stwierdzono u niej obustronną głuchotę, która niestety jest nieodwracalna, a wizyta u kolejnego specjalisty uświadomiła nas, iż córka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jeżeli nie wystąpią przeciwskazania kardiologiczne w przyszłości możliwe będzie wszczepienie implantów ślimakowych, lecz aby to było możliwe niezbędne jest pobudzanie nerwu słuchowego, które następuje w wyniku działania aparatów słuchowych.- st. sierż. Adam Buras tata Zuzi

Codzienna rehabilitacja, wizyty u specjalistów i koszty związane z leczeniem Zuzi pochłaniają całość dochodów rodziców, w związku z czym zwracamy się o wsparcie dla małej Zuzi. Teraz najbliższym celem są koszty urządzeń aparatów słuchowych oraz pionizatora.

Każdy może wesprzeć małą Zuzię poprzez przekazanie dowolnej sumy na zbiórkę https://www.siepomaga.pl/zuzia-buras.

Zbiórka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również