Wiadomości z Tych

Ruszyły 48. Tyskie Spotkania Teatralny w Teatrze Małym w Tychach

  • Dodano: 2022-11-22 06:00, aktualizacja: 2022-11-21 19:27

Wczoraj rozpoczęły się najstarsze, cykliczne wydarzenie artystyczne w regionie - Tyskie Spotkania Teatralne! W programie festiwalu 4 spektakle mistrzowskie, 7 prezentacji konkursowych, fora teatralne, wystawy i spotkania z artystami. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest relacja “Kobieta-Mężczyzna”.

Program wydarzenia

Festiwal zainaugurujemy spektaklem „Panny z Wilka" w reżyserii Agnieszki Glińskiej, który zagramy na Scenie Kameralnej Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Kolejnego dnia (22 listopada) już na scenie Teatru Małego będzie można zobaczyć spektakl „Kto się boi Virginii Woolf?" w reżyserii Jacka Poniedziałka z Teatru Polonia. 

Od środy, 23 listopada do 25 listopada rozpoczną się prezentacje konkursowe, które oceni jury w składzie:  prof. Krystyna Duniec, Adam Sajnuk, Agnieszka Kulińska oraz Igor Gorzkowski. Wstęp na spektakle konkursowe jest bezpłatny - obowiązują wejściówki do odbioru w kasie Teatru. Zwycięzców poznamy 26 listopada, przed spektakl „Karamazow" w reżyserii Jacka Orłowskiego z Teatru im. Jaracza z Łodzi. Na zakończenie (27 listopada) „Miłość od ostatniego wejrzenia" w reżyserii Iwony Kempy ze stołecznego Teatru Dramatycznego.

Spektakle mistrzowskie prezentowane będą z tłumaczeniem na polski język migowy. Festiwalowi towarzyszyć będzie również wystawa rysunków Andrzeja Mleczki dostępna w Miejskiej Galerii Sztuki “Obok” oraz wystawa „Popiół i diamenty” Joanny Zemanek zrealizowana do spektaklu “Miłość od ostatniego wejrzenia” dostępna we foyer Teatru Małego.

Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również