Wiadomości z Tych

Co zrobić, jeśli pozostawiliśmy/zgubiliśmy rzeczy w pociągu Kolei Śląskich?

  • Dodano: 2023-04-13 10:15

Niestety, wielu z nas zdarza się zapomnieć o zabraniu swoich rzeczy, podczas wysiadania z pojazdów komunikacji publicznej. Parasolka pozostawiona w autobusie, rękawiczki, o których zapomnieliśmy podróżując tramwajem, czy plecak z ważnymi dokumentami pozostawiony w pociągu. Z wykazu rzeczy znalezionych w pociągach Kolei Śląskich wynika, że wśród nas są podróżni, którzy zapomnieli zabrać ze sobą podczas wysiadania: ubrań w pokrowcu, torby świątecznej z zawartością, okularów, torby podróżnej z rzeczami osobistymi, portfela, plecaka, telefonu, dekodera, ładowarki czy czapki...

Pracownicy obsługi pociągów Kolei Śląskich regularnie kontrolują wnętrza pociągów, a znalezione przedmioty przekazują do wyznaczonych punktów. 

Zagubione rzeczy w pociągach Kolei Śląskich

Postanowiliśmy przypomnieć podróżnym korzystających z usług Kolei Śląskich, co mogą uczynić, jeśli zorientują się, że pozostawili/zgubili swoje rzeczy w pociągu, którym podróżowali. Przede wszystkim powinni skontaktować się z Punktem Rzeczy Znalezionych Kolei Śląskich, który czynny jest od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) w godzinach od 7.00 do 15.00 pod nr tel. +48 727 030 045 lub e-mailowo: prz@kolejeslaskie.pl.

Podróżni mogą także skontaktować się w tej sytuacji z infolinią o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich czynną całodobowo przez 7 dni w tygodniu pod nr tel. +48 32 428 88 88. Kolejną alternatywą jest możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, które czynne jest od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) w godzinach od 7.00 do 15.00 pod nr tel. +48 32 428 88 88 lub e-mailowo: bok@kolejeslaskie.pl. 

Gdzie znajdziemy zagubione rzeczy?

Warto wiedzieć, że rzeczy znalezione w pociągach lub pomieszczeniach spółki Koleje Śląskie przekazywane są do punktu rzeczy znalezionych znajdującego się na dworcu kolejowym w Katowicach (Plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej). Odbiór rzeczy przez osobę uprawnioną może nastąpić po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Kolei Śląskich pod nr tel. +48 727 030 045. 

Rzeczy nieodebrane przekazuje się do Biura Rzeczy Znalezionych przy Urzędzie Miasta Katowice, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami prawnymi. Rzeczy, których nie przyjęło biuro są likwidowane po upływie minimum 30 dni. 

Wykaz rzeczy znalezionych przez Koleje Śląskie

Co istotne, na stronie internetowej Kolei Śląskich, w zakładce „Dla podróżnych” w punkcie: rzeczy znalezione- znajduje się wykaz rzeczy znalezionych będących w posiadaniu spółki Koleje Śląskie. Jeśli zatem 16 grudnia 2022 r. podróżowaliśmy pociągiem Kolei Śląskich relacji Wisła Głębce- Katowice i nie wiemy, gdzie zgubiliśmy nasze ulubione gogle narciarskie, to może odpowiedź na to pytanie znajdziemy w w/w wykazie...

Najlepiej jednak unikać niepotrzebnych poszukiwań zagubionych przedmiotów i przed opuszczeniem pociągu dokładnie sprawdzać, czy zabieramy ze sobą wszystkie rzeczy, z którymi wsiadaliśmy do pojazdu. Tego typu zachowanie pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i niepotrzebnego zamartwiania się o zagubione przedmioty, a przecież trwa tylko chwilę.


Źródło: Materiał partnera

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również