Wiadomości z Tych

10-latek potrącony przez trolejbus w Tychach

  • Dodano: 2019-02-11 13:30

Tyska Policja jest na etapie wyjaśniania okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Edukacji w Tychach.

Nieletni z obrażeniami ciała trafił do szpitala

10-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, także podczas przechodzenia przez jednię.

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16.25, na ulicy Edukacji. 52-letni kierujący trolejbusem potrącił 10-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wynika, że chłopiec wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. 10-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Stróże prawa przebadali na alkomacie kierowcę trolejbusu. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności

Tyscy policjanci przypominają kierującym, że rozpoczynają się zimowe ferie i należy się spodziewać wzmożonego ruchu dzieci i młodzieży. Są to uczestnicy ruchu drogowego, którym należy poświęcić szczególną uwagę. Zdarza się, że dzieci zachowują się lekkomyślnie - przebiegają przez jezdnię albo chodzą niewłaściwą stroną drogi. Policja prowadzi działania pn. „Bezpieczne Ferie 2019”, ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominamy także, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, dzięki czemu kierujący ma więcej czasu na właściwą reakcję.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również