Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

10-latek potrącony przez trolejbus w Tychach

  • Dodano: 2019-02-11 13:30

Tyska Policja jest na etapie wyjaśniania okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Edukacji w Tychach.

Nieletni z obrażeniami ciała trafił do szpitala

10-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, także podczas przechodzenia przez jednię.

Przebieg zdarzenia

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16.25, na ulicy Edukacji. 52-letni kierujący trolejbusem potrącił 10-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wynika, że chłopiec wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. 10-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Stróże prawa przebadali na alkomacie kierowcę trolejbusu. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności

Tyscy policjanci przypominają kierującym, że rozpoczynają się zimowe ferie i należy się spodziewać wzmożonego ruchu dzieci i młodzieży. Są to uczestnicy ruchu drogowego, którym należy poświęcić szczególną uwagę. Zdarza się, że dzieci zachowują się lekkomyślnie - przebiegają przez jezdnię albo chodzą niewłaściwą stroną drogi. Policja prowadzi działania pn. „Bezpieczne Ferie 2019”, ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominamy także, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, dzięki czemu kierujący ma więcej czasu na właściwą reakcję.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.