Wiadomości z Tych

Zmywarka – inwestycja, która procentuje

  • Dodano: 2022-11-21 09:45

Różnego rodzaju sprzęty AGD to sposób na ułatwienie codziennego życia i pomoc w wykonywaniu różnych czynności. Z pewnością prym wśród takich urządzeń wiedzie zmywarka. Odpowiednio dobrana pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Mycie naczyń to czynność, która nie należy do tych ulubionych. Tym bardziej że często trzeba ją wykonywać kilkakrotnie w ciągu dnia. Co zajmuje sporo czasu. Dlatego też dziś, w bardzo zabieganych czasach, coraz więcej gospodarstw domowych ma na kuchennym wyposażeniu zmywarkę. Taki zakup to nie tylko oszczędność czasu, który można wykorzystać na przykład na pasję czy relaks. Odpowiednio dobrana zmywarka to także mniejsze zużycie wody. A tym samym – mniejsze rachunki. Małe zużycie wody na cykl zmywania to także oszczędność wody istotna ze względów ekologicznych.

Zużycie wody, pojemność i co jeszcze – co wziąć pod uwagę przy wyborze zmywarki

Aby zmywarka była trafionym zakupem, dobrze jest gdy oprócz oszczędności czasu przynosi także inne pozytywne pod względem ekonomicznym korzyści. By tak było, przy zakupie zmywarki warto zwrócić uwagę właśnie na zużycie wody na cykl zmywania (o czym była mowa wcześniej). Istotna jest także klasa energetyczna zmywarki, która pozwala ograniczyć zużycie prądu (zużycie energii). By zakup zmywarki był opłacalny, istotne jest też to, by zarówno zmywarki wolnostojące, jak i te do zabudowy dobrać do liczby zmywanych naczyń (do tego, jak duża jest rodzina). Na rynku są dostępne zmywarki o dużych pojemnościach, jak i też małe zmywarki przydatne dla ludzi mieszkających w pojedynkę czy też we dwoje. Kupując zmywarkę, warto też zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki emituje ona podczas pracy. Najbardziej optymalnym wyborem będą zmywarki, które emitują dźwięki poniżej 45dB. Istotne jest także wzięcie pod uwagę wymiarów zmywarki.

Zmywarka wolnostojąca czy zmywarka do zabudowy?

Na rynku dostępne są zmywarki wolnostojące, jak też i takie do zabudowy. Te pierwsze to większa mobilność urządzenia – mogą być one ustawione w dowolnym miejscu (w którym jest oczywiście możliwość odprowadzenia i doprowadzenia wody). Natomiast zmywarka do zabudowy sprawdzi się, gdy szczególnie zależy nam na estetyce i spójnym wystroju kuchni. Taka zmywarka z frontem identycznym z frontami pozostałych szafek pozostanie urządzeniem niewidocznym. 

Najlepsze zmywarki to te, które są objęte serwisem gwarancyjnym i są dostępne w szerokiej ofercie – możemy wtedy na zasadzie porównania dokonać najlepszego wyboru. Zmywarka do kupienia w sklepie internetowym to dodatkowo możliwość wygodnego i spokojnego zakupu z domowego zacisza.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.