Wiadomości z Tych

Wynajem lodowiska - na czym polega tego typu usługa?

  • Dodano: 2020-01-22 15:15

Lodowiska mobilne to jedne z najchętniej wybieranych atrakcji w okresie zimowym. Nic więc dziwnego, że sięgają po nie zarówno władze miast, gmin, jak i właściciele restauracji czy galerii handlowych. W jaki sposób można zbudować lodowisko? Czy to opłacalna inwestycja?

Budowa lodowiska – od czego zacząć?

Inwestycja w sezonowe lodowiska jest opłacalna lokalnych władz. Przede wszystkim zyskują oni dodatkową powierzchnię reklamową. Poza tym, dostarczają mieszkańcom i turystom dodatkowej atrakcji w okresie zimowym, która przynosi także zyski do miejskiej czy gminnej kasy. Budowa lodowiska wymaga jednak spełnienia określonych warunków. Obiekt musi przecież zapewnić stałą niską temperaturę, która pozwoli na bezpieczne korzystanie z niego. Poza tym, teren, na którym będziemy chcieli umieścić lodowisko, musi być płaski i znajdować się w pobliżu przyłącza energetycznego oraz wodnego. Pierwsze pozwoli podłączyć agregat chłodniczy, który zapewni prawidłową pracę systemu chłodniczego. Będzie też ono niezbędne do uruchomienia nagłośnienia czy oświetlenia. Przyłącze wodne natomiast umożliwi stworzenie tafli lodu z pomocą węża ogrodowego.

Wynajem lodowiska – czy to atrakcyjne rozwiązanie?

Budowa lodowiska trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni. Najwięcej czasu należy poświęcić na stworzenie tafli. Instytucje czy firmy chcące zainwestować w tego rodzaju obiekt nie są jednak zmuszone do jego zakupu. W naszym kraju działają bowiem firmy, które oferują wynajem lodowiska. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest atrakcyjne ze względów ekonomicznych. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na ten temat http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/wynajem-lodowisk-mobilnych/. Wynajem lodowiska polega na tym, że firma użycza nam obiektu na określonych warunkach przez konkretny czas. W ramach współpracy wynajmujący zajmuje się budową obiektu i przeszkoleniem pracowników, którzy będą obsługiwać lodowisko. Wybierając to rozwiązanie nie musimy też obawiać się o przestoje wynikające z awarii. Firma zapewnia bowiem całodobowy serwis, który może zając się naszym zgłoszeniem niemal natychmiastowo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.