Wiadomości z Tych

Wózki do bram przesuwnych

  • Dodano: 2023-12-11 12:15

Wózki do bram przesuwnych stanowią jeden z podstawowych elementów konstrukcyjnych bramy wjazdowej. Odpowiedni wybór wózka oznacza bezproblemowe działanie bramy, ale też długą żywotność, a przecież właśnie na tym zależy każdemu użytkownikowi. Dlatego podczas zakupu należy kierować się przede wszystkim jakością. Nawet jeśli wstępnie wydamy niewiele, może się okazać, że szybko będzie potrzebna wymiana wózka, a ta jest kosztowna i pracochłonna.

1. Wózki do bram przesuwnych: podstawowe informacje

2. Wózki przegubowe vs wózki klasyczne - na które warto się zdecydować?

By brama przesuwna mogła działać płynnie, cicho i sprawnie, należy zadbać o odpowiedni rozmiar wózka do bram przesuwnych. W innym razie wózek nie będzie pasował do szyny, w związku z czym nie będzie mógł poprawnie funkcjonować.

1. Wózki do bram przesuwnych: podstawowe informacje

Wiele osób boryka się z problemem ciężko pracującej, zacinającej się bramy. Szczególnie, gdy w grę wchodzi jej długie, wieloletnie użytkowanie. Warto jednak nadmienić, że w niektórych przypadkach brama zaczyna przysparza problemy już po kilku miesiącach od zamontowania. Zdarzają się też różne zdarzenia losowe, np. sytuacja, w której kurier nie zdąży wyhamować i uszkodzi bramę. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji-

Wózki do bram przesuwnych mogą być źródłem problemu, ale - odpowiednio dobrane - mogą też ten problem zniwelować i sprawić, że użytkownicy z powodzeniem będą korzystać z bramy przesuwnej przez wiele lat.

Prowadnice, z których wykonane są bramy, mogą się skręcić nawet po kilku miesiącach użytkowania. Odpowiednie wózki są odporne na tego typu problemy, bo - zastosowanie w nich dwóch niezależnych przegubów na rolkach prowadzących - niweluje nierówności profilu.

2. Wózki przegubowe vs wózki klasyczne - na które warto się zdecydować?

Czy wózki przegubowe do bram przesuwnych są dobrym pomysłem? Choć niektórzy klienci mogą być zniechęceni ze względu na fakt, że wózki przegubowe są droższe od standardowych, kryterium ceny w  tym przypadku powinno zejść na dalszy plan. W myśl zasady, że "co tanie, to drogie".

Wózki do bram przesuwnych przegubowe, wyróżniają się ze względu na innowacyjną technologię, dzięki której brama pracuje lekko i płynnie na całej długości. W tym przypadku jakość samej bramy przesuwnej nie ma znaczenia.

Kluczową rolę odgrywają ruchome przeguby, na których osadzone są rolki nośne bramy. Dostosowują się one do krzywizny szyny, a tym samym niwelują ewentualne skręcenia, związane m.in. z długoletnim użytkowaniem bramy.

Gdy wszystkie rolki nośne wózka pracują, żadne z łożysk nie jest nadmiernie przeciążone, co wydłuża ich żywotność.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.