Wiadomości z Tych

W jaki sposób prawidłowo transportować materac?

  • Dodano: 2020-02-25 09:30

Nowoczesne materace dostępne w profesjonalnych sklepach mają bardzo skomplikowaną konstrukcję i często składają się z kilku lub kilkunastu różnych warstw. Każda z nich produkowana jest z innego surowca, ale razem mają gwarantować idealny komfort osobie śpiącej. W wielu materacach 160x200 stosuje się nadal sprężyny, choć coraz częściej zamiast tradycyjnych sprężyn typu bonell są to sprężyny umieszczane w kieszeniach. Każda taka warstwa materaca narażona jest na różnego rodzaju obciążenia, dlatego tak ważnym jest, aby swój materac 160x200 zawsze przewozić w prawidłowy sposób i nie obciążać go dodatkowo. W przeciwnym razie, można uszkodzić swój produkt już na samym początku, zanim jeszcze zaczniemy go użytkować.

Transport materaca po zakupie

Większość producentów materacy, na przykład Godre gwarantuje transport zakupionego materaca w najlepszych możliwych warunkach. Co to oznacza?

  • Materac jest zawsze zabezpieczony odpowiednią folią, która chroni go przed brudem, ale również szkodliwymi warunkami atmosferycznymi,
  • przewozi i przenosi się go tylko i wyłącznie w pozycji płaskiej – nigdy nie jest rolowany,
  • zajmuje pozycję boczną i przypięty jest pasami zabezpieczającymi.

Bardzo ważne jest zdaniem godre.pl i innych producentów, aby materac nie był niczym obciążony, ponieważ może to na stałe spowodować odkształcenia i zniszczyć poszczególne elementy – na przykład formatki sprężyn. Jeżeli istnieje taka możliwość, zawsze warto zdecydować się więc na profesjonalny transport, aby samodzielnie nie uszkodzić swojego materaca 160x200 - https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-160x200-cm-do-lozka-do-spania. Większość producentów ma to w swojej ofercie.

Jak zadbać o swój materac w domu?

Najlepiej zakupić pasujący pokrowiec do materaca, aby chronić go w ten sposób przed brudem i potem. Pokrowiec można prać w domowej pralce w temperaturze 40 stopni. Poza tym, zaleca się, aby swój materac regularnie odkurzać w celu pozbawienia go roztoczy i kurzu. Co jakiś czas warto materac obrócić, aby nie był narażony na nadmierny nacisk w jednym punkcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.