Wiadomości z Tych

Volvo jako samochód marki premium

  • Dodano: 2021-04-20 11:30, aktualizacja: 2021-04-28 12:21

Volvo bryluje wśród najpopularniejszych marek samochodowych, mając obok siebie ponadczasowych i rozchwytywanych konkurentów, takich jak Mercedes czy BMW. Bezsprzecznie Volvo jest doceniane nie tylko na polskim, ale także światowym rynku, jednak zasadnicze pytanie brzmi, czy marka ta zasługuje na miano marki premium. Zapraszamy na podróż do wnętrza samochodów Volvo, aby poznać powody, dla których zyskały ogólnoświatowy rozgłos. 

Czym jest marka premium?

Gdyby zadać to pytanie przeciętnemu kierowcy, to pierwsze słowo, które padnie z jego ust to “luksus”. Prestiż posiadania markowego samochodu jest znany nie od dziś - dla niektórych jest to wręcz jeden z głównych powodów, dla których decydują się na zakup samochodu danej marki. Definicja “marki premium” określa wszystkie produkty spełniające kryteria wysokiej jakości, wyselekcjonowania i ekskluzywności (odnoszącej się do ograniczonej dostępności). 

Samochodowe marki premium w Polsce

Według corocznych rankingów wśród marek najczęściej pojawiają się samochody premium Mercedesa, Audi, BMW, a także Volvo. W Polsce luksusowy rynek motoryzacyjny jest niemal co roku zdominowany przez wymienione marki i to właśnie korzystając z ich oferty, dokonujesz pewnego zakupu wysokiej jakości samochodu. Na wizerunek marek premium składają się rozwój zgodny z najnowszymi technologiami, design, wieloletnie doświadczenie rynkowe i standardy produkcyjne. Co więcej, każda z wymienionych marek posiada bogatą ofertę modeli i typów samochodowych, co świadczy o ustawicznym samodoskonaleniu i odpowiadaniu na potrzeby współczesnych klientów. 

Volvo - skąd pochodzi? Krótka historia

Początki marki Volvo, a właściwie firmy SKF produkującej łożyska, sięgają lat 20. ubiegłego wieku, kiedy zaprojektowano i wyprodukowano pierwszy model samochodowy - Volvo OV4. Firma pochodząca ze Szwecji z czasem zaczęła zyskiwać ogólnoświatową popularność, stale rozszerzając ofertę wychodzącą spod rąk założycieli marki - Gustafa Larsona i Assara Gabrielssona. Sama nazwa marki pochodzi od łacińskiego wyrazu, który w polskim tłumaczeniu oznacza “toczę się”. 
 
Prawdziwy rozgłos motoryzacyjna marka Volvo zyskała dopiero po II wojnie światowej, kiedy to na rynku pojawiły się dobrej jakości samochody osobowe - pierwszym modelem, który zachwycił kierowców był PV444. Producent Volvo przetrwał próbę czasu, dzięki czemu obecnie projektuje i produkuje najwyższej jakości samochody osobowe i ciężarowe, wyznaczające trendy i standardy w dziedzinie motoryzacji. 

Czy Volvo produkuje samochody premium? 

Zgodnie z rankingami marek premium Volvo plasuje się na samym szczycie wyników. Oferta salonów szwedzkiej marki obejmuje odmienne rodzaje aut klasy premium - w typie Sedan, Suv, Hatchback, Cross Country i wiele innych. Na uznanie marki Volvo zasługuje przede wszystkim profesjonalne i standaryzowane podejście do obsługi klienta. Indywidualna analiza potrzeb klienta, dbałość o szczegóły i gotowość do odpowiadania na każde zadane pytanie to tylko niektóre standardy obsługi obowiązujące w salonach Volvo. 
 
Marka, która na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ciągle rosła w siłę, wie, jak odróżnić się od konkurencyjnych producentów. Samochody premium Volvo to doskonale zorganizowane, przestronne maszyny, których przestrzeń jest wykorzystana w każdym calu, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. DNA marki Volvo tworzy ukierunkowanie na potrzeby współczesnych kierowców, co pozwala na stworzenie spójnego wizerunku producenta aut klasy premium. Producent ten stawia przede wszystkim na zaawansowane technologie w duchu ekologii oraz organiczne, komfortowe rozwiązania dostosowane do anatomii kierowców. 

Salony marki Volvo

Nowoczesna przestrzeń zorganizowana tak, by każdy klient mógł znaleźć samochód spełniający jego wymagania to standardy obowiązujące w licencjonowanych salonach Volvo. Zakup samochodu nie należy do najłatwiejszych decyzji, jednak z pomocą specjalistów niemożliwe może stać się możliwe. Jeśli jesteś w trakcie poszukiwania salonu Volvo, w którym odnajdziesz samochód premium, odwiedź Auto-Boss, czyli Autoryzowanego Dealera i Serwis szwedzkiej marki. To właśnie tam zapoznasz się z ofertą Volvo i otrzymasz indywidualnie przygotowaną ofertę: https://chorzow.volvocarautoboss.pl/

Zgodnie z tym, co zostało przedstawione w powyższym artykule - marka Volvo od lat jest uznawana za lidera wśród marek premium i nic nie wskazuje na to, że jej pozycja się zmieni.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.