Wiadomości z Tych

Szkolenie z pierwszej pomocy - naucz się reagować!

  • Dodano: 2019-10-21 14:30, aktualizacja: 2019-12-03 12:13

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w sytuacjach ratowania życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty po zajściu niebezpiecznego zdarzenia. Właśnie w tym czasie powinna zadziałać pomoc przedmedyczna, ponieważ na posiłki w formie karetki pogotowia należy zawsze co najmniej kilka minut poczekać. 

Szkolenie z pierwszej pomocy – motywacja

Wspomniane wcześniej cztery minuty potocznie nazywane są złotymi. Powiązane jest to oczywiście z ich znaczeniem dla ludzkiego życia. W trakcie ich mijania zadziałać powinna pomoc udzielana przez przypadkowych światków zdarzenia. Niestety nie wszyscy są w stanie właściwie zareagować w sytuacjach krytycznych. Najczęściej zastanawiają się, czy wiedzą co robić i czy aby swoimi działaniami nie przyniosą dodatkowej szkody. Niektórzy potrafią również bardzo obojętnie przyglądać się całej sytuacji. Nawet nie myśląc o tym by wykonać telefon alarmowy. W obu tych przypadkach pokutuje brak odpowiedniego przeszkolenia, a także świadomości, że taki wypadek może przytrafić się im samym, jak również najbliższym osobom. Wiedza o tym, a także szkolenie z pierwszej pomocy będą szansą dla wszystkich poszkodowanych na uzyskanie właściwego ratunku. 

Szkolenie z pierwszej pomocy – program

Szkolenie z pierwszej pomocy znaleźć można w ofercie wielu akademii. To bardzo ważne, ponieważ liczy się jak najłatwiejszy dostęp do tak potrzebnej wiedzy. Każda z ofert może różnić się od innej ilością poruszanych zagadnień, a także poziomem zaawansowania kursu. Dla osób, które do tej pory nie miały żadnej styczności z pomocą przedmedyczną najlepszym rozwiązaniem będzie szkolenie z pierwszej pomocy na poziomie podstawowym. Szkolenia zaawansowane kierowane są raczej do personelu medycznego. Na kursie podstawowym uczestniczy nauczą się: oceniać stan poszkodowanego, sprawdzić czy jest przytomny, prawidłowo wykonywać telefon alarmowy, organizować pracę własną i zgromadzonych świadków, układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej lub pozycji przeciwwstrząsowej, wykonywać sztuczne oddychanie, podejmować masaż serca, tamować krwotok, a także zabezpieczać rany, czy złamania.  

Szkolenie z pierwszej pomocy – szkoła

Decydując się na odbycie szkoleni z pierwszej pomocy zyskuje się szanse na zdobycie bardzo cennej wiedzy. By tak się jednak stało należy dobrze wybrać szkołę, która ma taki kurs w swojej ofercie. Przy poszukiwaniach niezastąpiony oczywiście będzie internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę „szkolenie z pierwszej pomocy”, by cieszyć się sporą ilością wyszukań. Pojawią się wśród nich szkoły takie jak https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/. Na ich stronach należy dokładnie zapoznać się z programem. Ważne jest, by znalazły się w nim wszystkie umiejętności, które chciałoby się posiąść. Musi on również składać się zarówno z wykładów jak i ćwiczeń praktycznych. Tylko wówczas ma się szansę na pełną naukę i odpowiednie przyswojenie wiedzy.  
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.