Wiadomości z Tych

Suknie ślubne - wybrać gotową, czy szyć na miarę?

  • Dodano: 2021-08-09 13:45, aktualizacja: 2021-08-16 13:52

Ślub to niezwykły dzień dla każdej Panny Młodej. Chcemy, by był dopracowany w każdym calu, unikalny i dobrze zapamiętany na długie lata. Każda kobieta pragnie wyglądać na swoim ślubie zjawiskowo. Niektóre z przyszłych Panien Młodych z dużym wyprzedzeniem wybierają suknię i niezbędne dodatki. Pragną, by suknia ślubna w stylu boho odzwierciedlała ich osobowość, doskonale dopasowywała się do ciała, była piękna, w okazyjnej cenie i najlepiej jeszcze wygodna... Czy da się to wszystko połączyć w całość?

Dlaczego kobiety decydują się na szycie sukni ślubnej?

Część przyszłych Panien Młodych przemierza salony z modą ślubną w poszukiwaniu sukni idealnej. Nie zawsze taką znajdują. Zdarza się, że kobiety decydują się na zlecenie uszycia sukni ślubnej zgodnej z własną wizją. Są też Panie, które mają duży problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru. Kobiety niskie, o obfitym biuście, lub noszące niestandardowy rozmiar mają realny problem z doborem stroju. Są oczywiście pewne fasony specjalnie pomyślane i zaprojektowane na dany typ figury. Ale co, gdy chcemy założyć coś całkiem  innego? Być może warto wtedy uszyć suknię od podstaw? Niektóre modele sukni ślubnych dają pewne pole manewru i można się pokusić o przeróbki krawieckie. Zdarza się jednak, że przerobienie gorsetu, skrócenie lub zwężenie sukni, zmienia całkowicie jej wygląd i już nam się ona nie podoba. Właśnie dlatego część przyszłych Panien Młodych decyduje się uszyć suknię na zamówienie.

Z czym wiąże się uszycie sukni ślubnej?

Obecnie na rynku jest tak wiele modeli sukien ślubnych, że większość kobiet znajdzie coś dla siebie. Można wybierać spośród materiałów, odcieni i stylów. W salonie SuknieBoho.pl znajdziemy setki propozycji, w których poczujemy się piękne w tym szczególnym dniu. Kupując gotową suknię, od razu po przymierzeniu wiemy, czy nam odpowiada. Jeśli coś jest nie tak, możemy szybko zrewidować swoje oczekiwania względem sukni, lub przejrzeć coś w zupełnie innym stylu. Wybierając suknię ślubną, czasem nie warto się upierać na konkretny model, bo przymierzając kilka różnych, jest spora szansa, że trafimy na ten idealny dla nas. Gotowe suknie ślubne są wykańczane bez pośpiechu, wysokiej klasy maszynami, jakość ich wykończenia jest bez zarzutów. Jeśli zamawiamy szycie sukni ślubnej, warto to zlecić profesjonalistom, takim jak SuknieBoho.pl. Trochę inaczej może wyglądać wykończenie u lokalnej krawcowej, gdy czas nagli, a maszyna do szycia nie dorównuje tym, które są wykorzystywane w profesjonalnych szwalniach. Wybierając suknię w salonie, od razu widzimy jak się w niej prezentujemy. Wiemy, czy podkreśla nasze atuty. Szyjąc suknię, oczywiście staramy się przekazać swoją wizję jak najdokładniej, jednak nie zawsze krawcowa dobrze nas zrozumie. Czasem, mimo szczerych chęci, osoba szyjąca suknię nie jest w stanie odwzorować naszych wyobrażeń. Są pewne zasady konstrukcji odzieży, których nie da się przeskoczyć.

Kiedy warto kupić suknię ślubną, a kiedy lepiej ją uszyć?

W większości przypadków dobrze jest poszukać gotowej sukni i ewentualnie zdecydować się na jej małe korekty. Uszycie będzie doskonałą opcją dla kobiet, które mają spory problem z doborem rozmiaru sukni ślubnej. Panie o kreatywnej duszy, mające własną koncepcję na suknię ślubną, również mogą się pokusić na zlecenie jej uszycia. Każda przyszła Panna Młoda powinna samodzielnie zdecydować, jakiej sukni pragnie. Komfort, jaki odczuwa Panna Młoda, zakładając wymarzoną suknię ślubną, przekłada się na piękno i szczęście, które od niej promieniuje.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.