Wiadomości z Tych

Sprawdź jak wygląda sprzedaż auta powypadkowego

  • Dodano: 2022-03-02 08:45, aktualizacja: 2022-03-02 08:57

Miałeś wypadek i zastanawiasz się, co zrobić z samochodem? Na polskich drogach codziennie dochodzi do dziesiątków wypadków, które kończą się uszkodzeniami, a często nawet i szkodami całkowitymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa, niezależnie od tego, w jakim stanie jest auto, wymaga ono ubezpieczenia. Dlatego utrzymywanie powypadkowego lub nieużywanego samochodu, przynosi straty finansowe. Z obowiązku opłacania stałego OC zwolnione są auta zabytkowe. Warto więc wiedzieć, gdzie można sprzedać powypadkowe auto, bo chętnych na jego zakup nie brakuje.

Co zrobić z powypadkowym autem?

Ubezpieczalnie robią wszystko, żeby ograniczyć wypłacane środki, co skutkuje wypłacaniem jedynie części odszkodowania będącej różnicą w wartości auta przed i po wypadku. Prowadzi to do sytuacji, w której zostaje pewna kwota „niedopłaty” i jeżeli chcemy odzyskać pełną wartość za samochód, to musimy zacząć działać na własną rękę. 

Właściciel samochodu ma prawo wnieść zażalenie względem odszkodowania i starania się o rekompensatę. Problematyczną “niedopłatę” od ubezpieczyciela może wyrównać skup złomu. Bez problemu znajdziesz takie firmy jak ADAXS, które zajmują się skupem niesprawnych lub powypadkowych aut.

Ile dostanę za samochód w skupie aut?

Skupy samochodów oferują swoim klientom różne stawki, a główną rolę przy wycenie odgrywa waga i stan samochodu. Wybierając skup, należy zwrócić uwagę na jego rzetelność i to, czy działa zgodnie z polskim prawem. Poświęć chwilę czasu na sprawdzenie, czy dana firma dysponuje profesjonalną stacją demontażu pojazdów. Informacje o tym bez problemu znajdziesz na stronach skupów, jeżeli takiej nie będzie, warto szukać innych firm.
ADAXS oferuje swoim klientom odbiór auta spod wskazanego adresu, co nie tylko niweluje koszt transportu auta, ale i znacząco poprawia wygodę transakcji.

Sprzedaż auta po wypadku ma jeszcze tę zaletę, że w przeciwieństwie do wypłaty pieniędzy z ubezpieczenia, tutaj otrzymujemy gotówkę do ręki albo przelewem tego samego dnia.

Jak wygląda sprzedaż auta powypadkowego?

Sprzedaż auta po wypadku nie różni się znacząco od zwykłej sprzedaży. Jednak w tym rozwiązaniu to my dzwonimy do okolicznych skupów aut i informujemy o chęci sprzedaży. Wycena często odbywa się już telefoniczne, a do odbioru auta dochodzi następnego albo nawet tego samego dnia.

Podczas dokonywania transakcji, kierowca unieważni dowód rejestracyjny samochodu i jego tablice. To również czas na podpisanie umowy i przekazanie informacji o zezłomowaniu pojazdu. Pieniądze najczęściej są wypłacane bezpośrednio klientowi, chyba że ten zażyczy sobie przelewu.

Co zrobić z uszkodzonym autem?

Takie samochody często generują spore koszty związane z ubezpieczeniem i konieczność serwisowania. Jeżeli samochód jest jeszcze w stanie na siebie zapracować, to nie ma większego problemu, ale gdy zaczyna ciążyć na domowym budżecie warto rozważyć jego sprzedaż.

Sprzedaż takiego samochodu przez ogłoszenia w internecie jest możliwa, ale zazwyczaj nie ma co liczyć na duży odzew, a sprzedaż potrafi trwać nawet i kilka miesięcy. To jeden z powodów, dla których warto rozważyć oddanie auta do skupu samochodów.

Sprawne samochody, ale z pewnymi defektami są wyceniane przez skup w taki sam sposób, jakby robił to klient indywidualny. Różnica polega na tym, że to my zwracamy się do klienta, a nie na odwrót. Skup najczęściej nie jest wybredny i bierze większość wiekowych aut, o ile cena będzie odpowiednia. Pamiętaj, że na tej transakcji szrot również musi zarobić, dlatego zaoferowana cena będzie niższa, niż przy sprzedaży bezpośredniej.
Gdy dojdziesz do kompromisu z pracownikiem skupu, następuje podpisanie umowy, zapłata i przekazanie samochodu. Wspomniana już firma ADAXS zajmuje się skupem aut niezależnie od ich marki, rocznika i stanu technicznego. Sprawdź ofertę ADAXS i pozbądź się problemu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.