Wiadomości z Tych

Soczewki kontaktowe: Alcon i Johnson&Johnson

  • Dodano: 2021-12-20 07:45, aktualizacja: 2021-12-20 07:57

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci w przemyśle optycznym zmieniło się niemal wszystko – od technologii, w których produkuje się soczewki, aż po ich rodzaje. Każdego użytkownika soczewek czeka olbrzymi wybór wśród marek i produktów, a mnogość towaru nie zawsze jest zaletą. Niektórzy pozostają wierni jednemu rodzajowi soczewek przez wiele lat, bo przytłacza ich ilość produktów. Inni z kolei decydują się na pierwsze soczewki z brzegu, nie widząc różnic pomiędzy konkretnymi ich typami, przez co szybko się zrażają do tej metody korekcji wad refrakcji. Zdecydowanie warto poznać ofertę najbardziej topowych producentów i wybrać te soczewki, które najlepiej spełniają Wasze indywidualne potrzeby!

Soczewki Alcon

Alcon (wcześniej Ciba Vision) to znany i popularny producent na rynku okulistycznym. Firma dystrybuuje soczewki, płyny i akcesoria do soczewek aż do 180 krajów na świecie, dlatego w razie awaryjnej sytuacji podczas wakacji, bez trudu można je znaleźć. Do produktów Alcon należą miesięczne soczewki Air Optix (https://www.alesoczewki.com/air-optix), które dostępne są w kilku wersjach: HydraGlyde, Aqua, Night&Day Aqua i Colors. Soczewki Air Optix są także dedykowane krótkowidzom lub dalekowidzom (soczewki sferyczne) lub astygmatykom (soczewki toryczne), a także osobom z prezbiopią (soczewki multifokalne). Jeśli chodzi o astygmatyków, soczewki oznaczone są informacją „for Astigmatism”, która znajduje się w lewym górnym rogu na opakowaniu i podobna zasada dotyczy soczewek progresywnych oznaczonych napisem „Multifocal”. Czym różnią się między sobą wersje soczewek Air Optix? Zacznijmy od wersji Aqua: to soczewki miesięczne, zrobione z silikonu hydrożelowego (Lotrafilcon B), o uwodnieniu 33%. To soczewki sferyczne, które można nosić w trybie dziennym lub w trybie przedłużonym (czyli bez zdejmowania, w tym wypadku maksymalnie przez 7 dni). W soczewkach Air Optix Aqua można więc spać oraz drzemać, ponieważ ich konstrukcja i użyte technologie umożliwiają optymalny przepływ tlenu i nawilżenie, więc oko się nie wysusza. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo tego, że to soczewki miesięczne (do użytku przez 30 dni) to tryb noszenia jest przedłużony (maksymalnie do 7 dni), a nie całodobowy. Kolejne soczewki, Air Optix HydraGlyde to podobnie jak wersja Aqua, produkt miesięczny do noszenia w trybie przedłużonym, o takim samym poziomie uwodnienia i materiale wykonania. Wyróżnia je zastosowanie formuły HydraGlyde Moisture Matrix, która oprócz optymalnego nawilżenia, zapewnia mniejsze osadzanie się osadów białkowych. Soczewki Air Optix Night&Day Aqua to soczewki miesięczne całodobowe, czyli można je nosić do 30 dni bez zdejmowania, wykonane są z silikonu hydrożelowego (Lotrafilcon A) i mają 24% uwodnienia. Natomiast soczewki Air Optix Colors to soczewki miesięczne, wykonane z silikonu hydrożelowego, które są dostępne w kilku naturalnych kolorach, zmieniających lub pogłębiających kolor tęczówki. Żadne z wymienionych soczewek Air Optix nie posiadają filtra UV.

Soczewki Johnson&Johnson

Producent Johnson&Johnson znany jest m.in. z soczewek Acuvue. To niezwykle popularne soczewki na całym świecie. Są łatwo dostępne, produkowane w nowoczesnych technologiach oraz z różnych materiałów. Obecnie na rynku dostępne są wersje soczewek Acuvue (https://www.alesoczewki.com/acuvue): 1-Day Moist, 1-Day Oasys Hydraluxe, 1-Day TrueEye, Oasys, oraz Acuvue 2. Soczewki Acuvue są odpowiednie dla krótkowidzów i dalekowidzów, astygmatyków oraz osób z prezbiopią. Producent daje wybór między soczewkami jednodniowymi (z serii 1-Day), dwutygodniowymi (Oasys), a nowością na rynku są soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™, które wyróżnia działanie podobne do okularów z fotochromem – dopasowują się do warunków świetlnych, w jakich znajduje się użytkownik i eliminuje odblaski. Polecane są np. kierowcom. Co warto wiedzieć, wszystkie soczewki Acuvue wyposażone są w filtr UV chroniący przed niebezpiecznym dla oka promieniowaniem słonecznym, są także dostępne w różnego rodzaju opakowaniach, pakowane od 6 do 24 sztuk. Co więcej, osoby uczulone na silikon powinny zaopatrywać się w wersję Acuvue 2, soczewki wykonane są z materiału silokonowo-hydrożelowego, dwutygodniowe, przeznaczone do noszenia w trybie dziennym.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.