Wiadomości z Tych

Serie książek dla dzieci idealne na świąteczny prezent

  • Dodano: 2019-09-11 11:00

Szukając świątecznego prezentu dla dziecka wielu rodziców zaczyna zastanawiać się nad tym, czy rzeczywiście musi być to kolejna zabawka. Być może znacznie lepszym pomysłem okaże się sprezentowanie dziecku książki i przekonanie go, że czytanie może być naprawdę przyjemne. Gdy mamy do czynienia z dzieckiem w wieku szkolnym, warto skonsultować z nim wybór książki, którą chciałoby dostać. Może będzie ona nawiązywała do ulubionego serialu albo odkrywanego właśnie hobby? Rodzice młodszych dzieci zwykle sami muszą podjąć decyzję o zakupie konkretnego tytułu. Nie są jednak pozbawieni wsparcia, mamy bowiem dla nich przynajmniej kilka propozycji, które zasługują na to, aby je rozważyć.
 

Znasz  przygody Pucia? Odwiedź: https://tantis.pl/ucze-sie-mowic-pucio-uczy-p606021.html
 

Misia i jej mali pacjenci
 

Seria trzech książek Anieli Cholewińskiej-Szkolik znakomicie nadaje się do czytania ich kilkulatkom nie tylko dlatego, że wydawnictwo „Zielona Sowa” potrafi zadbać zarówno o dobrą jakość papieru, jak i o oryginalne ilustracje. W tym konkretnym przypadku szczególne zainteresowanie wzbudza tematyka książek nawiązująca do pasji wielu maluchów, a więc opieki nad zwierzętami. Misia ma kilka lat i mieszka w niewielkiej miejscowości razem z rodzicami i małym psem. Jej rodzice są przekonani, że jest ona dziewczynką jakich wiele, Misia ma jednak mały sekret, który z pewnością chętnie podzieli z dziećmi chcącymi śledzić jej przygody. Treść książek zapewne spodoba się zresztą nie tylko maluchom, ale i dorosłym, pogodne, a jednocześnie pełne wrażliwości opowieści mają bowiem bardzo korzystny wpływ na wychowanie maluchów ucząc nie tylko tego, jak ważna jest opieka nad zwierzętami.
 

Szukasz najpopularniejszych serii dla dzieci? Znajdziesz je na https://tantis.pl/ksiazki-dla-dzieci-c5062.html
 

Tappi i jego przygody
 

Seria książek o wikingu Tappim, reniferze Chichotku, kowalu Sigurdzie i myśliwym Haste to kolejny, znakomity przykład literatury, w przypadku której można mieć pewność, że zafascynuje ona nie tylko młodszych, ale i starszych czytelników. Opowieści o mniej i bardziej typowych mieszkańcach Szepczącego Lasu (w którym mieszkają choćby elfy) pobudzają wyobraźnię i są na tyle wciągające, że trudno się od nich oderwać nawet, jeśli nadszedł już czas na spanie. Sami rodzice mogą zresztą przyłapać się na tym, że już po ułożeniu do snu dzieci, przez moment będą kartkować książkę, aby sprawdzić, co wydarzy się dalej, a to przecież najlepsza rekomendacja. Może się wydawać, że Tappi zainteresuje przede wszystkim małych chłopców, nie bądźmy jednak ofiarami stereotypowego myślenia! Także dziewczynki pokochają Szepczący Las i wszystko to, co się w nim dzieje z udziałem, a czasem także wbrew woli bohaterów serii.
 

Artykuł powstał we współpracy z Tantis.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.