Wiadomości z Tych

Samochody używane KIA - dlaczego warto?

  • Dodano: 2021-09-06 09:30

Dla wielu osób up używanego samochodu to droga przez mękę. Każdemu potencjalnemu kupcowi towarzyszą następujące pytania: „czy auto rzeczywiście jest sprawne?”, „czy mogę zaufać temu sprzedawcy?”, „czy na pewno pojazd ten nie posiada żadnych ukrytych wad?”. Nie ma w tym nic dziwnego, a pytania te nie biorą się z powietrza – jest to wynik nieuczciwych praktyk, które można zauważyć na rynku sprzedaży aut „z drugiej ręki”. Na szczęście dziś możliwy jest zakup używanego auta bezpośrednio od autoryzowane dealera danej marki. Jeżeli ktoś poszukuje samochodów KIA w śląskim to wybór dealera nie będzie złym pomysłem, a wręcz wiązać się on będzie z szeregiem korzyści. Zapraszamy do lektury!

Sprowadzanie aut z zagranicy a atrakcyjna cena

Przez ostatnie lata do Polski sprowadzonych zostało kilka milinów samochodów ze wszystkich krajów UE, z dużym naciskiem na Niemcy. To niesamowicie wysoka liczba wynika z faktu, że rodacy chętnie wybierają auta używane. Jest to jednak duże pole do nadużyć. Spora większość prywatnych sprzedawców oczywiście gwarantuje, że oferowane przez nich pojazdy są w rewelacyjnym stanie technicznym, z niskim przebiegiem, bezwypadkowe oraz regularnie serwisowane, a sprzedaż to tak naprawdę konieczność, choć gdyby tylko mogli „to zostawiliby to auto dla siebie, bo przez lata wykorzystywane ono było tylko przez osobę starszą raz w tygodniu na zakupy do sklepu”. Nie warto się nabierać na te sztuczki. 

Bardzo często okazuje się, że ta atrakcyjna oferta poprzedzona została cofaniem licznika, stosowaniem wątpliwej jakości zamienników podzespołów w trakcie koniecznych napraw, a czasem również preparowaniem niezbędnej dokumentacji. Dobrze jest wiedzieć, że według danych statystycznych średni wiek sprowadzonego z zagranicy auta przekracza 10 lat, samo auto jest mocno zużyte i wyeksploatowane, a jego przebieg przekracza nawet 200 tys. km. Dodatkowo jeżeli sprzedawca zgadza się na duże negocjacje, a sam samochód wystawiony jest poniżej ceny rynkowej to również nie wróży nic dobrego.

Salon dealerski KIA śląskie a samochody używane

Na szczęście, jak już zostało wspomniane na wstępie, da się kupić używane auto bez obawy o jego historię, czy stan techniczny. Taki samochód zapewni kierowcy i pasażerom pełne bezpieczeństwo. Co więcej, nadal kupiec może liczyć na atrakcyjną cenę takiego zestawu. Wystarczy wybrać pojazd używany od dealera marki, która w swojej ofercie posiada specjalny program sprzedaży w pełni sprawdzonych, zaledwie kilkuletnich aut. 
Jednym z takich programów jest KIA Używane, z którego można skorzystać m.in. w salonie KIA Etrans w Łaziskach Górnych. Jeżeli salon KIA w śląskim to tylko Etrans i program KIA Używane. Co można zyskać wybierając pojazd używany właśnie z tej oferty? Przede wszystkim pewność zakupu oraz gwarancję, że każdy wybrany samochód posiada poniższe cechy:

  • pochodzenie z oficjalnej sieci dealerskiej (wyłącznie rynek polski),
  • wiek nie dłuższy niż 4 lata,
  • rzeczywisty przebieg o wartości maksymalnie 120 tys. km,
  • zweryfikowana przeszłość oraz w 100% udokumentowana historia serwisowania,
  • pozytywny wynik kontroli w 150 punktach, według metody opracowanej przez KIA wspólnie z firmą certyfikującą Dekra (pod uwagę brany jest m.in. stan techniczny wszystkich podzespołów, stan szyb i tapicerki, prawidłowe działanie wszystkich mechanizmów i systemów, poziom emisji spalin oraz stan akumulatora i wiele innych),
  • gwarancja (nowe samochody KIA mają w standardzie 7-letnią gwarancję, dlatego kupując np. roczny model, kupujący wciąż może liczyć na aż 6 lat ochrony),
  • bezpłatna kontrola zakupionego pojazdu po miesiącu lub 2 tys. przejechanych km.

Korzystna cena najpopularniejszych modeli

Oczywiście nie da się ukryć, że zakup samochodu używanego u dealera będzie bardziej kosztowny niż od prywatnego sprzedawcy. Nadal jest to jednak niezwykle atrakcyjna oferta, zwłaszcza biorąc pod uwagę szereg korzyści (z bezpieczeństwem i uczciwością na czele) oraz o wiele korzystniejsza niż kupno niesprawdzonego auta „z drugiej ręki” od niesolidnego pośrednika. Pewność co do stanu i jakości pojazdu jest wręcz bezcenna.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.