Wiadomości z Tych

Prezent do nowego mieszkania. Co warto podarować na parapetówkę?

  • Dodano: 2023-10-17 10:30

Przeprowadzka to często długi i wyczerpujący proces. Samo znalezienie odpowiedniego mieszkania, które wpasuje się w nasze wymagania i budżet w danym momencie jest trudnym zadaniem. Wiele z nich nadaje się co najmniej do powierzchownego remontu. Równocześnie jest to świeży start dla wielu. Okazja do świętowania nowego etapu w życiu. Gospodarze często decydują się na zorganizowanie takiego spotkania w podziękowaniu swoim przyjaciołom i rodzinie. Chcą zaprosić ich do swojej nowej przestrzeni. Czasami imprezka staje się również pretekstem do poznania sąsiadów i złapania z nim kontaktu. Wybierasz się na parapetówkę i nie wiesz, co sprawić swoim znajomym? Oto parę pomysłów. 

Dekoracje ocieplające przestrzeń

Tradycyjnym rozwiązaniem jest podarowanie nowym lokatorom dekoracji. Parapetówki zazwyczaj odbywają się na niewykończonych mieszkaniach. To świetna okazja, żeby sprezentować bliskim jakieś fajne dodatki. Pomóc im w urządzeniu przestrzeni. Kolorowe poduszki czy koce z pewnością dodadzą komfortu i wygody. Zapachowe świeczki i lampka o ciepłym miękkim świetle zapewnią cosy atmosferę. Kwiatek w doniczce to wisienka na torcie każdego domu. Zieleń zdecydowanie rozjaśni i ożywi naszą przestrzeń. Puste ściany można udekorować jakimś własnoręcznym malunkiem czy kopią popularnego obrazu. Jeśli mamy więcej czasu do dyspozycji, świetnie sprawdzą się również różnorodne ramki z wydrukowanymi zdjęciami bliskich. To tylko parę sposobów na szybkie ocieplenie przestrzeni. Przeprowadzając się do nowego miejsca, często też decydujemy się na generalne porządki. Przejrzenie wszystkich naszych rzeczy, wyrzucenie tych zepsutych i przekazanie dalej tych niepotrzebnych. Jeśli chcemy podejść do prezentów bardziej praktycznie, możemy kupić bliskim porządniejszą zastawę, naczynia czy podstawowe narzędzia. 

Wszystkiego po trochu 

Co, jeśli nie możemy zdecydować się na jedną rzecz? Albo dobrze znamy naszych przyjaciół i wiemy, że wolą sami wybierać akcesoria do swoich przestrzeni? Można wtedy zainwestować w gotowe zestawy. Na przykład kosze prezentowe. Ich plusem jest przede wszystkim różnorodność i uniwersalność. Na rynku spotkamy się z szeroką ofertą proponującą różne wielkości, zawartość, ale też samo wykończenie. Mniejsze pakiety prezentowe znajdziemy w ładnych, papierowych pudełkach. Większe i droższe możemy dostać w faktycznych koszach wiklinowych. Z pewnością natkniemy się również na kompozycje tematyczne, na przykład na urodziny, święta czy właśnie przeprowadzkę. Możemy oczywiście wybrać gotową kompozycję. W ten sposób nie będziemy zmuszeni do osobnego kompletowania takiego kosza. Zestawy z kwiatami, kawą i herbatą, oraz różnorakimi słodkościami to świetny pomysł na powitanie nowych gospodarzy. Jednak jeśli dobrze znamy nowych lokatorów i zależy nam na spersonalizowaniu prezentu, warto zajrzeć na strony internetowe w formie inspiracji i samemu spróbować stworzyć taki zestaw. Parapetówki to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i świętowania nowego rozdziału w życiu naszych bliskich. Prezenty nigdy nie są konieczne, chociaż z pewnością ucieszą nowych gospodarzy i pomogą w zadomowieniu się.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zuzanka

    Moi znajomi i rodzina się postarali, bo na parapetówkę dostałam ekspres do kawy, irobota i mikser planetarny. Fajnie, że wcześniej zapytali co bym chciała, dzięki temu nie było zdublowanych prezentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.