Wiadomości z Tych

Pięć miejsc, które warto zwiedzić w Polsce

  • Dodano: 2020-02-28 11:30, aktualizacja: 2020-03-11 12:15

Polska jest krajem, gdzie można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jest usytuowana w takim miejscu, że ma dostęp zarówno do gór jak i morza, ale jednocześnie nie brakuje też miejsc do zwiedzania i atrakcji turystycznych. Oto przykłady 5 miejsc, które warto odwiedzić w Polsce.


1. Tatry. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne z pewnością miejscem które warto zwiedzić są polskie góry – Tatry. Piękny widok zarówno latem jak i zimą i wiele atrakcji turystycznych. Będąc tu warto odwiedzić Tatrzański Park Narodowy. Dla osób bardziej aktywnych można zimą wypróbować trasy narciarskie.

2. Zamek w Niemodlinie. Jeśli ktoś nie lubi gór, a woli zwiedzać to warto udać się do Zamku w Niemodlinie. Zamek został wzniesiony w XIV wieku przez księcia Bolesława, a teraz stanowi atrakcję turystyczną.

3. Energylandia – miejsce dla osób lubiących spędzać aktywnie czas z rodziną. Energylandia, to największy, jedyny taki w Polsce park rozrywki dla całej rodziny. Mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci co roku przyciąga tam tłumy turystów. Ten niezwykły park powstał w 2014 roku. Wszystko tu jest czyste, nowoczesne i świetnie zagospodarowane. Park zajmuje powierzchnię aż dwudziestu sześciu hektarów. Są tu zarówno atrakcje wodne, jak i ogrom Roller Coasterów. Roller Coastery są zarówno małe, delikatne, powolne dla dzieci, średnie, dla dorosłych, którzy nie lubią hardcorowych wyzwań i maksymalnie ekstremalne, szybkie i bardzo wysokie, dla tych, którzy uwielbiają się bać i łykać adrenalinę. Znajduje się tu rozsławiona, niezwykle długa wodna rzeka, którą można płynąc łodzią. Jest największa w Europie. Pokazy artystyczne, zabawy, gry, spływy, zabawy wodne, kolejki, to tylko nieliczne z wielu atrakcji jakie można tu znaleźć. Jest tu kilka stref dzielących park na atrakcje dla najmłodszych, strefę ekstremalną, strefę dla całych rodzin.
Największy i najpiękniejszy park w Polsce, na pewno warto spędzić w nim wakacje. Nieopodal niego leży równie słynna wioska indiańska w której możemy przenocować podczas 2-dniowego pobytu w Energylandii.

4. Błędne Skały znajdują się na terenie Gór Stołowych. Jest to rezerwat przyrody, w którym znajdują się najróżniejsze formy skalne, a wśród nich nawet 10 metrowe korytarze, co wywołuje uczucie skalnego miasta. Warto odwiedzić to miejsce i doświadczyć tego uczucia.

5. Żywe Muzeum Piernika. Wspomniane muzeum znajduje się w Toruniu, a warto wymienić je chociaż z jednego powodu – w 2017 roku muzeum otrzymało nagrodę „Złoty Certyfikat POT” w konkursie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce. Goście mają tutaj szanse przygotować ciasto, z pomocą specjalnych, drewnianych form oraz nadać mu odpowiednie kształty i upiec własne pierniki. Kto lubi takie rzeczy będzie zachwycony.
Oczywiście 5 wyżej wymienionych atrakcji turystycznych nie wyczerpuje tematu. W Polsce jest jeszcze wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Na atrakcje turystyczne w naszym kraju nie można narzekać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.