Wiadomości z Tych

Oszczędne biuro - jak wydawać mniej na artykuły biurowe

  • Dodano: 2019-10-28 11:15

Prowadzenie własnego biura nie zawsze musi oznaczać sporych wydatków na materiały biurowe. Wiele młodych firm może zaoszczędzić sporo pieniędzy już na starcie, nie rezygnując przy tym z wszystkich niezbędnych artykułów. Wystarczy stosować się tylko się kilku prostych wskazówek. Dziś zastanowimy się jak mądrze gospodarować budżetem i w ekonomiczny sposób robić biurowe zakupy.

Przede wszystkim logistyka...

W przypadku materiałów biurowych więcej zawsze znaczy mniej. Starajmy się planować do przodu nasze wydatki i zamawiać wszelkie artykuły w ilości hurtowej. Wiele firm przy większych zamówieniach przewiduje spore rabaty. Prowadźmy zeszyt, w którym starannie zapisywać będziemy nasze zakupy lub nadchodzące wydatki. Zamawiajmy je zawsze u jednego dostawcy, zwracając uwagę na przywileje takie jak karta stałego klienta. Kupując kilka rzeczy na raz u jednego dostawcy, zaoszczędzimy również na przesyłce. Przy wyborze dostawcy staraj się wybierać duże hurtownie. Małe sklepy stacjonarne mają bardzo często narzucone spore marże, co w przypadku sporych zakupów może przynieść niekorzystny upływ gotówki.

Tylko przemyślane zakupy

Zawsze bądźmy pewni tego, co chcemy zamówić. Starajmy się zobaczyć wcześniej towar na żywo w sklepie stacjonarnym lub kupujmy wyłącznie sprawdzone artykuły biurowe. Zwracajmy uwagę na specyfikację oraz materiały, z jakich zostały zrobione zamawiane produkty. Wybierajmy towary ze średniej bądź wyższej półki cenowej. Unikajmy zwrotów, bo te wiązać mogą się z koniecznością odesłania paczki kurierem, a co za tym idzie wydaniem kolejnej sumy.

Oszczędności

Zamiast korzystać z drogich artykułów, możemy spróbować wykorzystywać te w niższej cenie. Przykładem na to są tanie tusze do drukarek, a właściwie to ich zamienniki. Znaleźć je możesz na https://www.profibiuro.pl/hp-c-86_49.html. Posiadają one podobne właściwości, a często można kupić je w o wiele niższej cenie. Pamiętaj jednak, że tusze do drukarki warto kupować w sprawdzonych miejscach, ponieważ w ten sposób unikniemy pomyłki lub niewłaściwego zakupu.

Tusze to nie wszystkoąŚ

Pamiętajmy, że wyposażenie biura to nie tylko przybory papiernicze. Jest nim też wszelki sprzęt elektroniczny, a nawet meble. Kupując drukarki, zwracajmy uwagę na ich rodzaj. Jeśli nie mamy w planach na najbliższą przyszłość drukowania tysięcy stron i wysyłania podobnej ilości skanów darować możemy sobie wielofunkcyjne urządzenie 4w1, a zamiast tego postawić na niedrogą drukarkę atramentową z niedrogimi wymiennikami tuszu.

Dobrym pomysłem będzie podjęcie decyzji o kupnie używanego urządzenia. Podobnie sprawa ma się z meblami. Nie musimy od razu inwestować w komplet prosto z salonu. Wiele firm przy okazji remontów lub zmiany siedziby pozbywa się starego wyposażenia. Na internetowych portalach ogłoszeniowych z pewnością znajdziemy używane biurowe meble w bardzo dobrym stanie.

Sztuka ekonomicznego prowadzenia biura nie polega na rezygnowaniu z materiałów papierniczych, ale mądrym gospodarowaniu przeznaczonych na nie budżetem i przewidywaniem zbliżających się wydatków. Kupno mniejszej ilości danego produktu nie opłaci się nam, gdy za kilka dni zmuszeni będziemy zamówić go ponownie. Należy szukać też szukać okazji i wykorzystywać wszystkie sezonowe promocje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.