Wiadomości z Tych

Odżywka białkowa doskonale wspiera dietę

  • Dodano: 2018-06-25 08:45, aktualizacja: 2018-06-25 08:58

Utrzymanie diety to duże wyzwanie, gdy buduje się masę mięśniową. Odpowiednie zbilansowanie makroskładników wymaga czasu, cierpliwości i samozaparcia, dlatego wszelkie wsparcie jest mile widziane. Pomoc przydaje się szczególnie w przypadku białka, które trudno dostarczyć w takich ilościach, żeby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie.

Białko – newralgiczny makroskładnik w diecie

O znaczeniu białka dla organizmu człowieka doskonale wie każdy, kto uprawia kulturystykę lub nawet pobieżnie się nią interesuje. Bez protein mięśnie nie są w stanie rosnąć w sposób możliwie efektywny, tak żeby w pełni wykorzystać pracę, jaką wykonały podczas treningu – nie tylko siłowego, ale również wytrzymałościowego i szybkościowego. Mówiąc wprost: odpowiednia podaż białka jest czynnikiem (jednym z wielu), który wpływa na rezultaty osiągane przez sportowców, szczególnie jeśli chodzi o bywalców siłowni.

Wskazuje się, że aby zapewnić mięśniom odpowiednie warunki do wzrostu, powinno się spożywać ok. 2 g białka na każdy kilogram ciała. Problem w tym, że w praktyce jest to dość trudne z uwagi na ograniczony wybór produktów spożywczych, w których występują wysokiej jakości proteiny w dużych ilościach. Jedzenie wciąż tego samego – drobiu, ryżu, ryb, twarogu czy jaj – prędzej czy później się nudzi i nie daje przyjemności. Poza tym w wielu codziennych sytuacjach życiowych, np. w delegacji, biurze czy na uczelni, zwyczajnie nie da się przygotować pełnowartościowego posiłku. Wówczas znakomitym wsparciem staje się właśnie odżywka białkowa.

Gdy brakuje białka

Odżywka białkowa ma formę proszku rozpuszczającego się w wodzie lub mleku. To sprawia, że wystarczą zaledwie dwie minuty, żeby wypić napój, dostarczając organizmowi porcję protein. Nie ma potrzeby żmudnego obierania, krojenia, smarowania, gotowania, pieczenia czy smażenia, dlatego odżywka białkowa okazuje się wybawieniem, gdy warunki nie pozwalają na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Można po nią sięgnąć również dla odmiany, kiedy ma się ochotę na coś innego niż kolejny raz kurczak, ryż, ryba czy jaja.

Odżywki białkowe są dostępne w różnych smakach, począwszy od czekoladowego, poprzez waniliowy, skończywszy na truskawkowym. Wybór jest naprawdę duży, również jeśli chodzi o źródło pochodzenia protein zawartych w danej odżywce, ponieważ w sprzedaży znajdują się odżywki bazujące na białku serwatkowym, kazeinowym, mlecznym czy sojowym. Ponadto odżywki proteinowe mogą występować w formie izolatu, hydroizolatu lub koncentratu.

Niezależnie od stażu i zaawansowania świetnym produktem białkowym jest Allnutrtition Whey Protein, który występuje jako koncentrat białka serwatkowego. Szybko się wchłania, a do tego cechuje się dobrą wartością biologiczną, wysoką przyswajalnością i odpowiednią kompozycją aminokwasów. Allnutrtition Whey Protein to odżywka, która doskonale nadaje się jako uzupełnienie białka w diecie każdego sportowca, nie tylko kulturysty!

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marysia92

    Te odżywki jak dla mnie są super, nougat to moja ulubiona. Albo nowe Whey Delicious też są pyszne :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.